Bursa'da büyük öfke! Katil zanlısını linç edeceklerdi
Bursa’nın Orhangazi ilçesinde 18 yaşındaki İbrahim Yerli’yi 3 yerinden bıçaklayıp boğazına doladığı, pantolonla boğup daha sonra cesedini kırsal alana attığı iddiasıyla gözaltına alınan Ö.D.'ye (28) Adliye önünde linç girişimi... Talihsiz gencin yakınları Ö.D.'nin üzerine saldırdı. Güvenlik güçleri zanlıyı güçlükle bölgeden uzaklaştırdı.
BURSA , 26 Şubat 2015 Perşembe, 12:45
Bursa'da büyük öfke! Katil zanlısını linç edeceklerdi
HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN...

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN...

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nden gece yarısı alınarak geniş güvenlik altında Orhangazi Adliyesi’ne götürülen karı koca, sabah saatlerinde hakim karşısına çıktı. Orhangazi Adliyesi önünde dün geceden itibaren nöbet tutan çevik kuvvet polisleri çevrede kuş uçurtmadı. Hakim karşısında suçunu itiraf eden Ö.D. İbrahim Yerli’yi ilçe yamaçlarında bulunan Kale Mevkisi'nde bıçakladığını, pantolonundan tutup 20 metre sürüklediğini, bir süre sonra ölmediğini fark edince pantolununu çıkarıp boğduğunu itiraf ettiği öğrenildi.

Hakim Ö.D.'nin tutuklanmasına eşi M.D.'nin ise serbest kalmasına karar verdi. Kararın açıklanmasının ardından adliye önünde de hareketlilik yaşandı. Bursa H tipi cezaevine götürülen zanlı geniş güvenlik önlemleri arasında adliyeden çıkarıldı.

Bu esnada zanlıyı linç etmek isteyen İbrahim Yerli’nin yakınları ile polisler arasında arbede yaşandı. Ölen İbrahim Yerli'nin halası ise adliye önünde üzüntüden baygınlık geçirdi. 

Bir hafta önce meydana gelen olayda, fırında çalışan Ö.D. aynı işyeri sahibinin oğlu İbrahim Yerli'yi husumet yüzünden öldürmüştü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR