Bursa'da büyük panik! Çok sayıda çocuk hastanelik oldu...
Bursa'daki bir yüzme havuzunun klor seviyesi yükselince 25'i çocuk 36 kişi hastaneye kaldırıldı.
BURSA , 01 Kasım 2019 Cuma, 15:56
Bursa'da büyük panik! Çok sayıda çocuk hastanelik oldu...

Olay, merkez Osmangazi ilçesi Atıcılar mahallesindeki yüzme havuzunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, çocuk ve yetişkinliklerin bulunduğu 61 kişi, yüzme öğrenmek için havuzda öğretmenleri eşliğinde ders alıyordu. Suyu temizlemek için kazan dairesinde bulunan klor bidonu devrildi. Suyun içinde ve kenarında bulunan çocuklar ve yetişkinler panikle kendilerini dışarı attı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi.
Olay yerine gelen ambulanslar, klordan etkilenen çocuklara ilk müdahaleyi yaparken, AFAD ekipleri ise ellerindeki cihazlarla içeriye girerek incelemede bulundu.

Klordan etkilenen 31 kişi ayakta tedavi edilirken, 25'i çocuk 30 kişi ise Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma, Çekirge Devlet ve Özel Hayat Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

SAYI 36'YA YÜKSELDİ

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, Atıcılar Olimpik Yüzme Havuzu'nda, kazan dairesinde oluşan gaz nedeniyle zehirlenenlerin sayısı 36'ya yükseldi. 3 çocuk ve 3 veli daha rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Bursa Valiliği'nden, konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz Osmangazi İlçesi Atıcılar Mahallesindeki yüzme havuzundaki meydana gelen olay; Havuzun altında bulunan depodaki Ph düşürücü sıvı bidonunun devrilmesi neticesinde, havalandırma borusuna havaya karışan kimyasal gazdan dolayı 28 çocuk, 8 yetişkin olmak üzere toplamda 36 kişi hastanelere sevk edilmiş olup, tedavileri devam etmektedir. Genel durumları iyi orta olarak değerlendirilmektedir. Konunun her yönüyle aydınlatılması için idari ve adli soruşturma başlatılmıştır."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR