Bursa'da can dostları sahiplerini bekliyor
Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi bünyesinde kurulan Yavru Kedi Sahiplendirme Ünitesi, hizmet vermeye başladı. Farklı türlerden 20 yavru kedi, sahiplerini bekliyor.
BURSA , 05 Eylül 2018 Çarşamba, 12:21
Bursa'da can dostları sahiplerini bekliyor

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, sokak hayvanlarının daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürdürebilmeleri için 10 yıldır çalışmalarını sürdürüyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü yönetiminde olan bu merkezde 450 köpek ve 350 kedinin yanı sıra 6 at, 2 eşek ve 1 oğlak bulunuyor. Avrupa'nın en modern hayvan barınağı olarak bilinen merkezde, sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi ve vatandaşların teşvik edilmesi amacıyla hayata geçirilen Yavru Kedi Sahiplendirme Ünitesi'nde, farklı türlerden 20 yavru kedi sahiplerini bekliyor. Vatandaşlardan gelen talep ve şikayetler sonucu barınağa getirilen sahipsiz hayvanların günlük bakım, tedavi ile aşıları veteriner hekimler tarafınca yapılıyor.

Sahipsiz hayvanlara en güzel şartlarda bakım ve tedavi hizmeti sunduklarını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Tamamen kedilere özel inşa ettiğimiz Yavru Kedi Sahiplendirme Ünitemiz, faaliyete başladı. Yaklaşık 40 sahipsiz hayvanı bünyesinde barındıracak ünitemizde, kedilere özel oyun alanları da bulunuyor. Ocak ayı itibariyle 66 kedi ile birlikte toplam 232 can dostunu sahiplendirmekten büyük mutluluk duyuyor, vatandaşlarımızın onlara kucak açmalarını temenni ediyorum" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR