Bursa'da can pazarı! Kötü haberler peş peşe geldi
Bursa'da İznik Gölü'nde kayalıklardan suya balıklama atlayan bir kişi başını kayaya çarpıp ağır şekilde yaralanırken, bir kişi de boğulmaktan son anda kurtarıldı.
BURSA , 15 Temmuz 2018 Pazar, 19:00
Bursa'da can pazarı! Kötü haberler peş peşe geldi

Sıcak ve bunaltıcı hava nedeniyle vatandaşlar tatil yörelerine akın ederken, suda yapılan tehlikeli oyunlar da beraberinde görünmez kazalar getirmeye başladı. Bunlardan biri de İznik Gölü'nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Ömer Vural (18), isimli bir genç İnciraltı sahilinde bulunan üç kayalar mevkiindeki bir kayanın üzerine çıkarak suya balıklama atladı. Başını suyun sığ kısmında kalan kayaya çarpan talihsiz genç, ağır yaralandı. 112 Sağlık ekiplerinin olay yerinde müdahale ettiği Varol, kaldırıldığı İznik Devlet Hastanesinden Bursa'ya sevk edildi. Gencin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Boğulmak üzereyken kurtarıldı

Bir diğer olayda ise adının Umar (22) olduğu öğrenilen Özbekistan uyruklu genç, Kayıkhane Tesisleri mevkiinden serinlemek için göle girdi. İyi yüzme bilmeyen Umar, kıyıdan açığa doğru yüzdü. Bir süre sonra çırpınmaya başlayan genç adamın yardımına sahilde yüzen vatandaşlar yetişti. Kıyıya baygın halde çıkarılan Umar, İznik Devlet Hastanesindeki müdahalenin ardından Bursa'ya sevk edildi. Umar'ın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Aynı yerde yine boğulma vakası

Aynı mevkide Suriye uyruklu Basal Sultan'da boğulma tehlikesi geçirdi. İyi yüzme bilmediği belirtilen Sultan'ın suya batıp çıktığını gören arkadaşları ve çevredekiler yardıma koştu. kıyıya çıkartılan Sultan'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Kayıkhane Tesisleri'nde üst üste meydana gelen boğulma riskleri nedeniyle bölge polis tarafından kapatıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR