Bursa'da Cumhuriyet Bayramı'nda gençlik meydanlarda
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet'in ilanının 96'ıncı yılı nedeniyle düzenlenen birbirinden farklı etkinlikle Bursa'da tam anlamıyla bir bayram coşkusu yaşandı.
BURSA , 29 Ekim 2019 Salı, 17:44
Bursa'da Cumhuriyet Bayramı'nda gençlik meydanlarda

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 'Gençlik Bursa'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Meydanda' sloganıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Atatürk Caddesi'ndeki resmi kutlama törenlerinin ardından ilk etkinlik Orhangazi Parkı'nda yapıldı. Halk oyunları gösterilerini ilgiyle izleyen vatandaşlar, ellerindeki Türk Bayraklarıyla adeta alanda bir gelincik tarlası oluşturdu. Günün diğer etkinliği ise 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirdi. Yeşil Devlet Hatun Anadolu İmam Hatip Lisesi, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Feriha Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen halk oyunları ve milli mücadele yıllarını anlatan oratoryo beğeniyle izlendi. Özellikle milli mücadelenin kadın kahramanlarını canlandıran öğrenciler performanslarıyla vatandaşlara duygusal anlat yaşattı.

"Gençlik Bursa'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Meydanda" etkinliğinin bir sonraki durağı Cumhuriyet Caddesi oldu. Burada da Türkiye Bisiklet Federasyonu Bursa İl Temsilciliği işbirliğiyle bisiklet turu düzenlendi. Çancılar girişinde başlayan etkinlikleri ellerine Türk Bayraklarını alan bisikletçiler Cumhuriyet Caddesi boyunca vatandaşların alkışları eşliğinde Zafer Plaza'ya kadar bisiklet sürdü. Günün son etkinliğinde mini golf meraklıları sporla buluşturuldu. Zafer Plaza önündeki mini golf etkinliği vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR