Bursa'da Dağakça Meydanı ve Hizmet Binası açıldı
Bursa'da Osmangazi Belediyesi, Dağakça Mahallesi'nde bin metrekare alan üzerine inşa edilen meydan ve hizmet binasını, düzenlenen törenle hizmete açtı.
BURSA , 21 Mart 2019 Perşembe, 15:48
Bursa'da Dağakça Meydanı ve Hizmet Binası açıldı

Osmangazi Belediyesi, Uludağ eteklerinde yer alan Dağakça Mahallesi'ne modern bir meydan ve hizmet binası kazandırdı. Proje kapsamında Dağakça Mahallesi'ne iki bina inşa edildi. 60 metrekare alan üzerine inşa edilen ilk bina, muhtarlık binası olarak hizmet verecek. Dağakça Hizmet Binası ise 575 metrekare alan üzerine 3 katlı olarak inşa edildi. Hizmet binasının zemin katında depo, düğün ve toplantıların yapılabileceği çok amaçlı salon ile mutfak yer alırken, birinci katta, köye gelen misafirlerin ağırlandığı, içerisinde mutfak ve banyonun bulunduğu misafirhane ve lokal bulunuyor. Hizmet binasının ikinci katında ise köy kahveleri olacak. Amfi tiyatro şeklinde 730 metrekare alan üzerine inşa edilen Dağakça Meydanı'nda ise vatandaşların oturacağı banklar ve çiçeklikler yer alıyor. Ayrıca, meydana bakan kahvelerin yan tarafındaki alanda, vatandaşların yağmur ve güneşten etkilenmeden oturabilecekleri 75 metrekarelik çardak bulunuyor.

"DAĞAKÇA'YA NE YAPSAK AZDIR"

Dağakça Meydanı ve Hizmet Binası, törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi'de hız kesmeden hizmetlere devam ettiklerini belirterek, "15 Şubat'tan bugüne kadar 22 açılış yaptık. Bizler, 2014 yılındaki seçimin ardından 5 yıllık strateji planı hazırladık. Bu stratejik plan çerçevesinde hizmetlerimizi planladık ve bugüne kadar da birçok hizmetin açılışını yaparken, birçoğunun da temelini attık. Dağakça Mahallemize ilk geldiğimizde bu meydan oldukça kötü durumdaydı. O zaman Uludağ'ın zirvesinde yer alan bu mahallemize meydan ve hizmet binası inşa etmenin planını yaptık. Göç vermeyen nadir köylerimizden olan Dağakça'ya ne yapsak azdır. Mahalle sakinlerinin bizden talep ettiklerinin daha fazlasını gerçekleştirdik. Dağakça sakinlerine hayırlı olsun diliyorum" dedi.

"TÜRKİYE'NİN EN GÜÇLÜ BELEDİYESİYİZ"

Şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı sergilediklerini dile getiren Başkan Dündar, ayrıca Osmangazi Belediyesi'nin mali ve kurumsal yapısıyla Türkiye'nin en güçlü belediyesi olduğuna vurgu yaparak, "Bursa, ülkemize ekonomik olarak en fazla katkı sağlayan ikinci şehir durumunda. Çalışkan ve üretken bir şehirdir burası. Osmangazi Belediyesi olarak bizler de bu üretkenlik ile hizmetlerimizi 136 mahallemize götürüyoruz. Yapmış olduğumuz önemli hizmetlerle Bursa'nın adını tüm dünyaya duyuruyoruz. Tüm bu başarılar halkımızın desteği ile oluyor. Bu destek ile şehrimizi yeniliyoruz. Hamitler- Güneştepe bölgesinde 2009 yılından bu yana 37 bin 500 daireye oturma izni verdik. 150 bin kişilik modern bir şehir inşa ettik. O bölge Bursa'nın modern yüzü oldu. Şehir merkezindeki dönüşümün kıvılcımını Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi ile attık. Soğanlı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın şehircilikte ideal olarak sunduğu zemin+5 kat uygulaması ile inşa edilerek şehircilikte örnek oldu. Yeni ve modern bir şehrin nasıl kurulacağını tüm belediyelere gösterdik" dedi.

Başkan Dündar ayrıca sözlerine yeni dönemde Hisar'ı ayağa kaldırmanın hedefleri olduğunu da sözlerine ekledi. Dağakça Mahalle Muhtarı Kadir Yıldız da mahallelerine yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Dündar'a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Dağakça Meydanı ve Hizmet Binası, dualar eşliğinde kurdela kesilerek hizmete açıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR