Bursa'da dere yatağındaki sır ölümde flaş gelişme
Bursa’da, gittiği gazinoda park yüzünden çıkan kavgadan kaçarken düşerek hayatını kaybeden eski mahkumun ölümüyle alakalı gözaltına alınan 6 kişiye her gün karakola gidip imza atma cezası verildi.
BURSA , 04 Mart 2015 Çarşamba, 12:28
Bursa'da dere yatağındaki sır ölümde flaş gelişme
Edinilen bilgiye göre, 10 Mart 2001'de Antalya’da asker uğurlama yemeğinde tartıştığı bir arkadaşını bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Erdoğan Güler (34), yargılandığı Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 3 yıl önce şartlı tahliyesine karar verilen Erdoğan Güler, Bursa’da yaşayan ailesinin yanına geldi.

Önceki gece, yeni aldığı arabası için doğum gününde kutlama yapmak isteyen Erdoğan Güler, arkadaşı E.S. (27) ile birlikte merkez Yıldırım ilçesi Karapınar Mahallesi’nde bir gazinoya gitti. Park ettiği aracından inerek gazinonun bahçesinde dolaşan Erdoğan Güler ile güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı. İddiaya göre, “Burada duramazsınız, ya gidin ya da gazinoya girin” diyen görevliler ile Erdoğan Güler ve arkadaşı E.S. arasındaki tartışma kavgaya dönüştü. E.S., Güler'in arabasına binerek kaçtı. Tek başına kalan Güler ise, kendisini kovalayan güvenlik görevlilerinden kaçarken, gazinonun hemen yanındaki dere yatağına düştü.

Savcılık, bir süre sonra cesedi bulunan Erdoğan Güler'in ölümüyle alakalı soruşturma başlattı. Bir fabrikada işçi olarak çalıştığı öğrenilen Güler'in cesedi, ölüm sebebinin belirlenmesi için otopsiye gönderildi. Güler'in ölümünü soruşturan jandarma, 7 güvenlik kamerasını inceleyip, gazinoda görevli 6 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler O.P. (44), B.A. (27), İ.D. (41), M.P. (46), M.B. (28) ve E.B. (40), 'kastın aşılması suretiyle ölüme sebebiyet vermek' suçundan adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme, denetimli serbestlik yasası kapsamında her gün karakola gidip imza atmalarına karar verdiği 6 şüpheliyi serbest bıraktı. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR