Bursa'da dev operasyon!
Bursa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ'e yönelik düzenledikleri operasyonlarda, Interpol tarafından kırmızı ve mavi bültenlerle aranan 2 Fransız kadının da aralarında bulunduğu 12 şüpheliyi gözaltına aldı.
BURSA , 02 Ocak 2019 Çarşamba, 17:08
Bursa'da dev operasyon!

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca DEAŞ terör örgütüne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Bursa ve ilçelerinde çok sayıda adrese operasyon yapıldı. Operasyonda 3'ü kadın 12 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasındaki 2 kadının, Fransız Interpolü tarafından kırmızı ve mavi bültenlerle arandığı öğrenildi.

11'İ YABANCI UYRUKLU

Bursa'da Törerle Mücadele Şube Müdürülüğü ekiplerince yapılan DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 12 şüpheliden 11'inin yabancı uyruklu olduğu belirlendi. İsmi açıklanmayan Türk uyruku şüphelinin ise DEAŞ örgüt elemanlarına sınırdan Türkiye'ye girmelerinde yardımcı olduğu bildirildi. 3 kadından birinin Suriyeli, 2'sinin Fransız olduğu, Fransız kadınların Interpol tarafından kırmızı ve mavi bültenlerle arandığı belirlendi. Yakalananlar arasında Suriye vatandaşı olan 9 kişiden 5'inin sınır dışı edileceği belirtildi.

Bugün Bursa Adliyesi'ne sevk edilen iki kişiden birinin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı, serbest kalan bir Suriyelinin ise sınır dışı edildiği öğrenildi. 3 kadın şüpheli ile bu kişilere Bursa'da yer temin eden bir Suriyeli ve sınırdan Türkiye'ye girmelerinde yardımcı olan Türk vatandaşı toplam 5 şüphelinin cuma günü Bursa Adliyesi'ne sevk edilecekleri bildirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR