Bursa'da 'Diyabet Okulu' ilk mezunlarını verdi - Haberleri - Bursa Hakimiyet
Bursa'da 'Diyabet Okulu' ilk mezunlarını verdi
Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'nde diyabet hastalarını ve hasta yakınlarını bilgilendirmek amacıyla açılan 'Diyabet Okulu' ilk mezunlarını verdi
BURSA , 14 Nisan 2016 Perşembe, 17:00
Bursa'da 'Diyabet Okulu' ilk mezunlarını verdi
Spor hekimi, endokrinoloji uzmanları, diyabet hemşiresi ve diyetisyenden oluşan ekip tarafından verilen eğitimler 10 hafta sürerken Okulda, hastaların ve yakınlarının insülin yapımı, ilaç etkileşimleri, beslenme, şeker hastalığının yan etkileri ve yapılacak egzersizler ile ilgili bilgiler verildi.

Endokrinoloji Uz. Dr. Mutlu Güneş  programa katılanlara teşekkür ederek, diyabet hastalarının hastalıkları nedeniyle kendileriyle sürekli iletişim halinde olmaları gerektiğini söyledi.  Güneş  katılımcılardan, okulda verilen bilgileri unutmayarak günlük yaşantılarında tatbik etmelerini, hatta çevrelerindeki diğer şeker hastalarına da örnek olmalarını istedi.Hastaneye Yöneticisi Uz.Dr. Kayhan Sonkur ise diyabetin önemli bir hastalık olduğunu, mutlaka ciddiye alınması gerektiğini söyledi. Sonkur diyabet okulu eğitimlerinin sürekli devam edeceğini, diyabet hastalarının ve hasta yakınlarının istedikleri zaman eğitimlere katılabileceklerini  hatırlattı.

Diyabet eğitimlerine katılan ve diplomalarını alan diyabet hastaları da  kendilerine verilen diyabet eğitimlerden çok şeyler öğrendiklerini belirterek yetkililere teşekkür etti.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR