Bursa'da en anlamlı maç
Kanalboyu Nilüferspor Kadın Futbol Takımı ile Bursagücü Ampute Futbol Takımı önceki gün farkındalık yaratmak için dostluk maçında karşı karşıya geldi. Bursagücü Başkanı Faruk Kuzu, "Aramızdaki engelleri kaldırmak için güzel bir ortam oluşturduk" dedi.
BURSA'DA SPOR , 04 Kasım 2017 Cumartesi, 08:18
Bursa'da en anlamlı maç

Samet Zinciroğulları'nın haberi...

İki farklı takımı bir araya getiren etkinlik renkli görüntülere sahne oldu

AMAÇ FARKINDALIK SAĞLAMAK

Bursagücü Ampute Futbol Takımı ile Kanalboyu Nilüferspor Kadın Futbol Takımı önceki gün dostluk maçında bir araya geldi. Mihraplı Sahası'nda düzenlenen ve renkli görüntülere sahne olan organizasyon öncesi açıklamalarda bulunun Kanalboyu Nilüferspor Antrenörü Ali Osman Gümüş, "Böyle bir etkinliğini uzun zamandır planlıyorduk. Maç programımız yoğun olduğu için biraz beklemek zorunda kaldık. Ampute takımıyla maç oynamak bizim için bir gurur. Onlara çok büyük saygı duyuyoruz çünkü yaptıkları iş kolay değil. Bursa'da neler olup bittiğini herkese göstermek için böyle bir maç düzenledik. Amacımız spordaki engellerin kalkması için farkındalık sağlamak" diye konuştu.

YETERLİ DESTEK ALAMIYORUZ

Bursa'daki tek ampute futbol takımı olan Bursagücü'nün Başkanı Faruk Kuzu ise yaptığı konuşmada, "Aramızdaki engelleri kaldırmak için güzel bir etkinlik düzenledik. Maalesef Bursa'da ampute futbol takımımıza karşı bir duyarsızlık var. Lokali ve sahası olmayan bir takıma sahibiz. Diğer illerdeki rakiplerimize baktığımız zaman bizden çok öndeler. Hedeflerimiz var ama hedeflere ulaşmak için yeterli desteği alamıyoruz. Milli takımımız Avrupa Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı bizler de gurur duyduk ama bu işler kuru teşekkürle olmuyor. Bu takıma destek vermeyeceğiz de kime vereceğiz ? Gerçekten bazı şeylerden utanç duyuyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR