Bursa'da engelliler baharın tadını çıkardı
Mustafakemalpaşa'da yaşayan engelliler bahar pikniğinde buluştu.
BURSA , 20 Nisan 2018 Cuma, 11:10
Bursa'da engelliler baharın tadını çıkardı

Mustafakemalpaşa Belediyesi öncülüğünde düzenlenen doğa gezisi ve bahar pikniği etkinliğine, Engelsiz Yaşam Merkezi, İbn-i Sina, Halk Eğitim, Emine Güven ve Dardağan Rehabilitasyon okullarında eğitim gören yaklaşık 200 engelli, aileleriyle birlikte katıldı.
Engelli vatandaşları kaynaştırmak amacıyla düzenlenen programa Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'da eşlik etti.

Yeşil ve mavinin harmanlandığı Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı'ndaki doğa yürüyüşü ile baharı karşılayan engelliler daha sonra Susurluk Çaylak'ta düzenlenen piknik şenliğinde gönüllerince eğlendi.

Renkli görüntülülere sahne olan programda engellileri yalnız bırakmayan Başkan Sadi Kurtulan, kurslar, aktiviteler ve gezilerle engellilerin sosyal yaşama daha fazla katılımını sağladıklarını söyledi.

Mustafakemalpaşa'da bir ilk olan Engelsiz Yaşam Merkezi'nin hizmete açılmasıyla birlikte engelliler için önemli bir eksikliği giderdiklerini söyleyen Başkan Kurtulan, "Bu organizasyonda hem merkezimizde hem de diğer kurumlarda eğitim gören engellilerimizi aileleriyle bir araya getirdik. Bir kaynaşma ve birbirlerini tanıma imkânı buldular. Onların gözlerindeki mutluluğu görmek çok şeye değer. Hep birlikte engelleri kaldırmaya, engelli kardeşlerimize destek olmaya ve onların sosyal yaşamını renklendirmeye devam edeceğiz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR