Bursa'da engelliler, farkındalık oluşturmak amacıyla polislerle broşür dağıttı
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü öncülüğünde, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Kızılay Tıp Merkezi önünde toplanan engelli grup, yayalara broşür verdi. Engelliler, Toplum Destekli Polislik ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin yardımıyla sürücülere de broşür dağıttı
BURSA , 03 Aralık 2017 Pazar, 14:41
Bursa'da engelliler, farkındalık oluşturmak amacıyla polislerle broşür dağıttı

Grup, daha sonra Kızılay Tıp Merkezinden Heykel'deki Atatürk anıtına kadar yürüdü. Yürüyüşe katılan 30'a yakın motosikletli, engellilere destek verdi.

Gruptakiler, Atatürk anıtı önünde saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'nı okudu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut Öneş, yaptığı konuşmada, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün farkındalık günü olduğunu söyledi.

Engellilerin üzerindeki engelleri kaldırmak için hükümetin ve devletin üzerine düşen görevi yaptığına dikkati çeken Öneş, "Engellilik, doğuştan veya sonradan bir hastalık veya bir kaza sonrasında bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yetilerini çeşitli derecelerde kaybetmiş, normal yaşamın gerekliliklerine uyamama olarak tanımlanmaktadır. Tanım bu ama ben Bursa'ya geldiğimden beri görüyorum ki engellilerimiz engel tanımıyorlar. Yeter ki engel vicdanda olmasın." diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR