Bursa'da ev fiyatına satışa çıkartıldı
Malatya'da yetiştirilen Arap yarış tayları, Bursa’nın Karacabey ilçesinde satışa çıktı. 58 taydan 50’sinin alıcı bulduğu müzayededen TİGEM yaklaşık 2 milyon lira gelir elde etti.
BURSA , 17 Haziran 2014 Salı, 18:39
Bursa'da ev fiyatına satışa çıkartıldı

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde Sultansuyu Tarım İşletmesi'nde yetiştirilen ünlü Arap atlarının satışının ilk kısmı Karacabey Tarım İşletmesi’nde yapıldı. Sultansuyu Tarım İşletmesi'nde yetiştirilen ve kadro fazlası diye tabir edilen 1,5 ve 2,5 yaş arası taylardan 58'inin açık arttırma usulüyle satıldığı ihalede en yüksek fiyata Bildenhan isimli 2 yaşındaki erkek tay Mustafa Şimşek tarafından satın alındı. Satışta Ateşyağmuru isimli tay 161 bin liraya Mehmet Yıldız, Başmimar ise 121 bin liraya Ünal Kamçın’a satıldı.

Türkiye'nin dört bir yanında atseverlerin katıldığı açık artırmada 8 tay satılamazken, 50 tayın satışından toplam 1 milyon 928 lira gelir elde edildi.

İhaleye katılanlar arasından yapılan çekilişle 2 yaşındaki Kedigözü isimli dişi tay bir kişiye hediye edildi. Bir sonraki tay satışının 26 Haziranda yapılacağı açıklandı. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR