Bursa'da ev umutları hüsranla sonlandı
Bursa'da ev almak için yanıp tutuşan 11 kişi, H.Y isimli şahıs tarafından dolandırıldı. Emlakçı görünümlü sahtekara 2,5 milyon kaptıran mağdurların ev umudu ise hüsranla bitti.
BURSA , 13 Ocak 2018 Cumartesi, 07:46
Bursa'da ev umutları hüsranla sonlandı

HABER I Derya DEMİR I

Yıllardır biriktirdikleriyle ev sahibi olmak isteyen Necmettin Baş (30) ve Murat Balım (39) Demirtaş'ta emlakçı görünümlü dolandırıcı H.Y'nin tuzağına düştü. Ev hayalleri suya düşerken ellerindeki avuçlarındakilerden de olan Baş ve Balım, 2,5 milyon dolandırarak kayıplara karışan H.Y.'nin mağdurlarından oldu. Bir otomotiv firmasında işçi olarak çalışan Necmettin Baş, iddiaya göre, ev sahibi olmak için internette dolaşırken ilanlarda Demirtaş Mahallesi'nde bulunan bir ev ilanı gördü. Ardından ilanı veren emlak dükkânına gitti. Dükkan sahibi kendisine ait dairelerin de olduğunu söyleyerek Baş'a birkaç tane daire gezdirdi. Baş ve eşi o evi almaya karar verdiler. Emlakçı H.Y'nin kendilerinden peşinat istediğini anlatan Baş, "Evde eksiklikler olduğu için tadilat gerekiyordu. Bu şahsa bunların giderilmesi için makbuz ve senet karşılığında 30 bin lira peşinat verdim. Bir ay sonra tapu dairesine harç yatırmaya gittiğimde çıkan bilgilerde asıl ev sahibinin başkası olduğunu anladım. Hemen dükkana gittim. Ancak gittiğimde bu şahıs çoktan kayıplara karışmıştı" dedi.

Bir diğer mağdur Murat Balım ise, "Beğendiğimiz evin pazarlığını yaptık. Bu şahıs bizden elden 30 bin lira banka yoluyla ise 125 bin lira para istedi. Ben de güvenerek verdim. 29 Haziran 2017'de tapu harcını yatırmak için tapu dairesine gittim. Orada ev sahibinin bir başkası olduğunu öğrendim. Bu şahıs da ev sahibinin yurtdışında oldu-ğunu, geleceğini söyleyerek bizi oyaladı. Ertesi gün dükkanına gittiğimde kimse yoktu. Kapıda bizim gibi mağdur birkaç kişi daha vardı. Orada anladık ki bu şahıs 11 kişiyi ev sahibiyim diyerek dolandırmış ve paraları alıp kayıplara karışmış. Asıl ev sahibiyle konuştuk. O da herhangi bir paranın kendisine gelmediğini söyledi. Avukata gidip icraya verdik ancak yeterli malı olmadığı için bir işlem yapılamadı. Savcılığa da gerekli başvuruları yaptık ancak herhangi bir sonuç çıkmadı" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR