Bursa'da gelinine kızan yaşlı kadın ortalığı ayağa kaldırdı
Bursa'da gelininin kendisine bakmadığını ileri süren yaşlı kadın, evinin önünde oturma eylemi yaptı.
BURSA , 10 Haziran 2014 Salı, 13:10
Bursa'da gelinine kızan yaşlı kadın ortalığı ayağa kaldırdı

Olay saat 09.00 sıralarında Maksem Mahallesi'nde meydana geldi. Gökdere Boğaz Sokak'ta yaşlı bir kadının sokağa atıldığı ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, kısa sürede olay yerine intikal etti. İddiaya göre gelini S.K. ile anlaşamayan 80 yaşındaki N.K., mahalle muhtarını arayarak gelininin kendisini darp ettiğini öne sürdü.

Gelinin kendisini aç bırakıp dövdüğünü iddia eden yaşlı kadın, apartmanın önüne çıkarak oturma eylemi yaptı. Komşularının haber vermesi üzerine Altıparmak Mahallesi'ndeki evinden gelen gelin S.K ve yaşlı kadının torunları G.K. ve Y.K, uzun süre babaannelerini ikna etmeye çalıştı. Oğlu K.K. ile de telefonla konuşan Nihal K., içeriye girmeye bir türlü ikna olmadı. Bir ara kucaklanarak içeri sokulmaya çalışılan yaşlı kadın bağırmaya başlayınca bundan da vazgeçildi.

İçeri girmemekte direnen N.K., ekiplerinin kendisini huzurevine yatırmasını istedi. Bu arada polis ekiplerinin telefonla görüştüğü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğü yetkilileri, bu olayla ilgili bir ekip gönderemeyeceklerini belirtti. Polisin huzurevine götürme bahanesiyle ikna ettiği yaşlı kadın, torunları ve gelini tarafından kollarından tutulup eve sokuldu. N.K.’nin içeri girmesinin ardından ekipler normale döndü. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR