Bursa'da HDP nevruzu kutladı
Bursa'da HDP tarafından Gökdere Meydanı'nda düzenlenen nevruz kutlamasına yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Kutlamada konuşan HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, "Sayın Davutoğlu, 'Evlatlarımızı toprağa gömmek yerine silahları toprağa gömelim' deme noktasında samimiyse, hodri meydan diyoruz. Siz önümüzdeki hafta Ankara'da Hakikatleri Araştırma ve Yüzleşme Komisyonu'nu kurun. Bir sonraki hafta PKK, kongresinin tarihini deklare eder" dedi.
BURSA , 22 Mart 2015 Pazar, 18:26
Bursa'da HDP nevruzu kutladı
Merkez Yıldırım İlçesi Gökdere Meydanı’nda toplanan alabalık, nevruzu kutladı. HDP’nin düzenlediği kutlamalar için saat 10.00’dan itibaren meydana gelenler, polis arama noktalarından tek tek aranarak geçti.

Öğle saatlerinde meydana gelip bir konuşma yapan HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, "Bütün dünya duysun, Kürt halkı önderi Öcalan’ı dün Diyarbakır nevruzunda, Kürdistan, Türkiye ve Ortadoğu halklarıyla paylaştığı mesaj bizim için emirdir. Bu emri yerine getirmek için sonuna kadar çalışacağız. Barışı sağlamak, demokrasiyi bu topraklarda egemen kılmak, insanların alın terine saygınlık için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’na da seslenen Zozani, "Sayın Davutoğlu, 'Evlatlarımızı toprağa gömmek yerine silahları toprağa gömelim' deme noktasında samimiyse hodri meydan diyoruz. Siz önümüzdeki hafta Ankara’da Hakikatleri Araştırma ve Yüzleşme Komisyonu’nu kurun. Bir sonra ki hafta PKK, kongresinin tarihini deklare eder" diye konuştu. Açıklamaların ardından Zozani, nevruz ateşini yaktı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR