Bursa'da heyelan! Ankara yolu trafiğe kapandı
Bursa’nın İnegöl ilçesinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle Bursa-Ankara Karayolu trafiğe kapandı.
BURSA , 06 Mart 2015 Cuma, 06:24
Bursa'da heyelan! Ankara yolu trafiğe kapandı
Ankara’dan İnegöl’e seyir halinde olan kamyon karayoluna düşen toprak ve kaya parçalarından kıl payı kurtuldu. Heyelan nedeniyle yolda uzun araç kuyruğu oluştu. 

Bursa-Ankara Karayolu üzeri İnegöl Mezitler bölgesinde, Ankara’dan Bursa’ya geliş istikametinde yolun sağındaki istinad duvarı toprak kayması nedeniyle karayoluna göçtü. İstinad duvarının kopan parçaları ile tonlarca ağırlığındaki kaya parçaları karayolunu kapatırken, esnada yoldan geçen Tuncay Bedir yönetimindeki 16 Y 8725 plakalı kamyon, kaya parçalarından kıl payı kurtuldu.
Heyelan nedeniyle Ankara’dan Bursa istikametine yol tamamen trafiğe kapanırken, kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Bölge Trafik ekipleri heyelan bölgesinde güvenlik önlemi alırken, Karayolları ekiplerinin müdahalesi ile yolun tek şeridindeki toprak ve kaya parçaları kenara alınarak yol tek şeritli olarak trafiğe açıldı.

Kaya ve toprak parçalarının yönetimindeki kamyonun üzerine çevrilmesinden kıl payı kurtulan sürücü Tuncay Bedir, “Karşıdan gelen araçların farlarında toz bulutlarını gördüm. Dikkatimi sol tarafa verdim, bir baktım ki benim şeridim kapalı. Direksiyonu sağlam tutup molozların üzerinden geçtim” dedi.

Yolun sağ şeridindeki kaya parçaları ve toprak, Karayolları ekiplerinin çalışmaları sonucu kaldırıldı. Bölge Trafik ekiplerinin kontrolünde trafik akışı normal olarak sağlandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR