Bursa'da heykel sempozyumu
Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği 'Uluslararası Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu' başladı. Tamamlanan heykeller Nilüfer'in farklı noktalarında sergilenecek.
BURSA , 07 Eylül 2017 Perşembe, 14:15
Bursa'da heykel sempozyumu

Nilüfer Belediyesi'nin 2007 yılından bu yana iki yılda bir düzenlediği 'Uluslararası Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu' bu yıl 7-26 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

4'ü yurt dışından toplam 9 heykeltıraşın katıldığı sempozyum, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndaki Hastane Alanı'nda halkın izlemine açık gerçekleştirilecek. Tamamlanan heykeller Nilüfer'in farklı noktalarında sergilenecek.

Sempozyuma Türkiye'den Hakan Çınar, Figen Tek Altun, Ebru Akıncı, Özcan Özkarakoç ve Mahmut Aydın katılırken, Ukrayna'dan Mykola Bilyk, Gürcistan'dan John Gogaberıshvılı, Kosova Cumhuriyeti'nden Butrint Morina ve İspanya'dan Gemma Dominguez Guerra katılıyor.

9 heykeltıraş 3 hafta boyunca çalışmalarına halka açık bir şekilde yapacak. Yapılan heykeller Nilüfer'in meydan, kavşak ve parklarında sergilenecek.

2007 yılından bu yana düzenlenen sempozyumda 48 eser şehrin farklı noktalarında sergilenirken, bu yılki çalışmaların tamamlanmasının ardından toplam 57 heykel Nilüfer'de görülebilecek.

Nilüfer Belediye Başkan Vekili Nilgün Berk, "Biz şimdiden yeni sanat eselerine kavuşmanın heyecanını yaşarken, 26 Eylül'e kadar çalışmalarını sürdürecek sanatçılara da kolaylıklar diliyorum" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR