Bursa'da hırsızlığın böylesi! 1 dakika içinde...
Bursa'da, son 1 ay içinde girdikleri 17 marketten, sigara, içki ve para alan 6 kişilik hırsızlık şebekesi, kullandıkları aracın kaza yapınca yakalandı. Güvenlik kameralarını izleyen polis, hırsızların levye ile kapısını girdikleri market içinde 1 dakikada hırsızlık yapıp ayrıldıklarını tespit etti.
BURSA , 30 Ekim 2016 Pazar, 09:39
Bursa'da hırsızlığın böylesi! 1 dakika içinde...
Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri son 1 ay içersinde girdikleri 17 marketten hırsızlık yapan 6 kişiden oluşan hırsızlık şebekesini yakalamak için özel ekip kurdu. Geçen perşembe akşamı yapılan ihbarı değerlendiren polis ekipleri, Merkez Osmangazi ilçesi Hamitler Mahallesi Nazlı Sokak'ta bulunan bir markettin kepengini levye ile açıp içeri girdikten sonra hırsızlık yapıp kaçan şüphelilerin kullandıkları otomobili takibe aldı.

\"\"

Kovalamacanın ardından şüphelilerin kullandığı otomobil Kazım Karabekir Mahallesi'nde terk edilmiş olarak bulundu. Çevrede önlem alan polisler aranan hırsızlardan yaşları 15-21 arasında değişen, F.Ç., N.G., Y.G., Ö.F.Ç., O.M. ve M.T.'yi yakaladı. Yaşları 18'den küçük şüpheliler Çocuk Şubesi'ne teslim edilirken F.Ç. ise, Asayiş Şubesi'nde sorgulandı. Girdikleri işyerinden 200 bin TL tutarında sigara, içki ve para alan şebeke üyelerinin bir marketin kapısını levye ile kırıp içeri girdikten sonra 1 dakika içerisinde yaptıkları hırsızlığı izleyenler şaşırdı.

\"\"

Çaldıkları sigara ve içkileri başka marketlere daha ucuza sattıklarını itiraf eden şüpheliler, 'Hırsızlık' suçundan adliyeye çıkartıldı. Şüphelilerden F.Ç., tutuklanırken yaşı 18'den küçük olan 1'i kız 5 çocuk ailelerine teslim edildi. 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR