Bursa'da hırsızlık zanlılarını kamera görüntüleri yakalattı
Bursa'da bir ortaokuldan hırsızlık yapan iki şüpheli, güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edilerek yakalandı. İki şüpheli çıkarıldıkları mehkemece tutuklandı.
BURSA , 17 Temmuz 2017 Pazartesi, 11:04
Bursa'da hırsızlık zanlılarını kamera görüntüleri yakalattı

Merkez Osmangazi ilçesi Başaran Mahallesi'nde bulunan Şehit Tahsin Şen Ortaokulu'u görevlileri, sabah okula geldiklerinde kapıların kırık olduğunu ve bazı elektronik eşyaların çalındığını fark ederek durumu polise bildirdi. Okula gelen polis ekipleri, güvenlik kameralarını incelediğinde, şüphelilerin daha önceden de hırsızlık suçundan kaydı bulunan 19 yaşındaki Muhammed M., ile 17 yaşındaki H.O., olduğunu tespit etti.

2 şüpheli, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri tarafından yapılan geniş çaplı araştırma ile gözaltına alındı.HIRSIZLIK ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Muhammed M. ile H.O.'nun okula girmesi ve elektronik eşyaları çalması güvenlik kameraları tarafından da görüntülendi. 2 şüphelinin öğretmenler odasına girdiği, buradaki dolapları karıştırdığı, 5 laptop, 2 bilgisayar monitörü, 2 telsiz mikrofon ve 50 lira bozuk parayı çaldıkları görüldü. 2 şüpheli, çaldıkları elektronik eşyaları merkez Osmangazi ilçesi ve Gemlik ilçesindeki 3 şüpheliye sattıklarını itiraf etti.

Polis, hırsızlık malı satın alan şüphelileri de gözaltına alarak haklarında işlem yaptı. İki hırsızlık şüphelisi emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR