Bursa'da iki genç Şehit Halisdemir için şiir yazdı
Bursa'da akraba iki genç, FETÖ darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'i unutturmamak için şiir yazıp besteledi.
BURSA , 11 Temmuz 2017 Salı, 14:06
Bursa'da iki genç Şehit Halisdemir için şiir yazdı

Şarkılarına amatör şartlarda klip de çeken gençler, hem darbe girişimi sırasında yaşananları hem de Halisdemir'in şahsında 15 Temmuz kahramanlarını unutturmamayı amaçlıyor.

Özel sektörde bilgi işlem uzmanı olarak çalışan Hüseyin Seven, şiir ve besteleri olan akrabası Ali Rıza Kızılgeçit ile darbe girişiminden sonra böyle bir eser yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Seven, söz ve bestenin arkadaşına ait olduğunu belirterek, "Beraber yorumladık. Bu eseri başta Ömer Halisdemir olmak üzere tüm şehitlerimiz için seslendirdik. Parçayı internet ortamında, YouTube'de kendi sayfamızda paylaştık ve çok olumlu tepkiler aldık.'' diye konuştu.

"Bir müzik grubu kurduk, adı 15 Temmuz"

Türkiye'nin büyük bir badire atlattığını vurgulayan Seven, şöyle devam etti:

''Bu eseri yapmaktaki amacımız, 15 Temmuz'u unutmamak ve unutturmamak içindir. Aynı zamanda bir müzik grubumuz olsun ve adı da '15 Temmuz' olsun dedik ve bu grubu kurduk. Dileğimiz böyle şeyler bir daha yaşanmasın. 15 Temmuz'lar tekrar olmasın. İnşallah bundan sonra Türkiye, büyüyerek ve güçlenerek yoluna devam eder. Bu eserimizin Türkiye'nin her yerinde, sesimizin gittiği her yerde söylenmesini isteriz. Sonuçta amacımız 15 Temmuz'u unutturmamak.''

Ali Rıza Kızılgeçit de besteyi yaklaşık bir ay önce yaptıklarını ve bu parçayla beraber iki eserleri olduğunu belirtti.

Böyle olayları konu edinen stüdyoda çalışacakları birçok eserleri bulunduğunu anlatan Kızılgeçit, ''Gençlerimiz müzikle çok ilgili olduğu için biz de memleket sorunlarını eserlerimizle dile getirelim dedik. Böylece her kitleye ulaşmak istedik. Grubumuzun adıyla, yaptığımız ve yapacağımız eserlerle böyle günleri unutturmayacağız.'' ifadelerini kullandı.

Şehi̇t Ömer Hali̇sdemi̇r" başlıklı şiir şöyle:

Bi̇r kurşun i̇şledi̇ baktı ardına

Korkmadı yılmadı vatan uğruna

Darbeci̇ kalleşi̇n sıktı alnına

Ömer Hali̇sdemi̇r derler adına

----

Yıkıldı yerlere kanlar i̇çi̇nde

Son defa bakındı bi̇nler peşi̇nde

Gözleri̇ kapandı sela sesi̇yle

Ömer Hali̇sdemi̇r derler adına

----

Oynanan oyunlar bi̇tti̇ hevesler

Tutuldu nefesler çoğaldı sesler

Ölmedi̇m der gi̇bi̇ son nefesi̇nde

Ömer Hali̇sdemi̇r derler adına

----

Gözleri̇n kalmasın arkada yaşlı

Bi̇r gurur yaşattın akılda kaldı

Yi̇ği̇tli̇k tek seni̇n adında saklı

Ömer Hali̇sdemi̇r derler adına

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR