Bursa'da kaşla göz arasında hırsızlık!
İnegöl’de bir kuyumcudan el çabukluğu ile iki adet bilezik çalan kadın polis tarafından aranırken, olay anı güvenlik kamerasına yansıdı.
BURSA , 16 Ocak 2016 Cumartesi, 17:26
Bursa'da kaşla göz arasında hırsızlık!
Bir kadın ve adam, Sarraflar Çarşısındaki bir kuyumcuya müşteri gibi girdi. Bilezik almak istediğini belirten kadın, el çabukluğu ile tezgah üzerindeki bileziklerden ikisini çaldı. Şüpheli, daha sonra "Bizim istediklerimiz bu tarz değil" diyerek kuyumcudan ayrıldı. Durumdan şüphelenen işyeri sahibinin güvenlik kamerasını incelemesi üzerine, kadının iki adet altın bileziği aldığı fark edildi. Hırsızlık olayı polise bildirildi ve şahıslar her yerde aranıyor. 

İnegöl Kuyumcular Çarşısında faaliyet gösteren kuyumcudaki hırsızlık anı kameralarına yansıdı. Hırsızlık suçundan birçok sabıkası bulunduğu bildirilen hırsız çift, emniyet ekiplerince aranıyor. Edinilen bilgilere göre, önceki gün saat 17.15 sıralarında kuyumcu işyerine gelen biri kadın iki kişi, altın alma bahanesiyle bilezikleri incelediler. Kuyumcu yetkilisinin tezgah üstüne koyduğu bilezikleri inceleyen kadın, el çabukluğu ile iki bileziği elindeki çantanın altına, ardından da cebine attı. Bir süre sonra “Bizim istediklerimiz bu tarz değil” diyerek işyerinden ayrıldılar.BİLEZİKLERİ SAYINCA HIRSIZLIK ORTAYA ÇIKTI

Kuyumcudaki görevli, işyerini kapatmadan önce yaptığı sayımda 5 bin lira değerindeki iki adet bileziğin eksik olduğunu fark etti. Güvenlik kameralarını inceleyen görevli, eksik olan bileziklerin müşteri gibi gelen kadın tarafından çalındığını gördü. Durum emniyet ekiplerine bildirilirken, işyerine gelen ekipler, güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek gerekli bilgileri edindi. Güvenlik kamera görüntülerinde, kuyumcuya giren biri bayan iki kişiden, erkek olanın kuyumcuyu oyaladığı sırada, bayanın iki adet bileziği el çabukluğu ile alıp önce el çantasının altına, ardından cebine attığı gözler önüne serildi.
Bilezikleri çalan kadın ile yanındaki adamın kimlikleri tespit edilirken, Nihal Ö. ve Haydar Ö.’nün 2006 yılından bu yana birçok hırsızlık olayına karıştığı bildirildi. Emniyet ekipleri hırsızların yakalanması için geniş çaplı araştırma ve soruşturma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR