Bursa'da köpek eylemi! Sokak köpeğini kim vurdu?
Bursa’nın İznik İlçesi’nde, bir grup hayvansever, belediye görevlilerinin ateşli silahla vurduğunu öne sürdükleri sokak köpeğini, belediye binası önüne bıraktı. Olayı protesto eden kadınlar, belediye yetkilileri hakkında jandarmaya da suç duyurusunda bulundular.
BURSA , 21 Mart 2015 Cumartesi, 13:08
Bursa'da köpek eylemi! Sokak köpeğini kim vurdu?
İznik Belediyesi hayvan barınağındaki köpek ölümlerini gündeme getiren Yaşama Saygı Platformu Üyeleri, sokak köpeklerini beslemek için ilçeye bağlı Boyalıca Beldesine gitti. Üyelerin iddialarına göre, bu sırada belediye görevlisi olduğu belirtilen bir kişi sokak köpeğini tabancayla vurdu.  Olayı gören hayvan severler can çekişen hayvanı veterinere götürdüyselerde kurtaramadılar. 

Bu durumu protesto eden hayvanseverler, sokak köpeğinin leşini taşıyarak, belediye binası önüne bıraktılar. Burada açıklamada yapan Plaform üyelerinden Mehtap Kanlıoğlu , “Boyalıca’da aç kalan sokak köpeklerini beslediğimiz anda böyle bir üzücü olay meydana geldi. Gözümüzün önünde hayvan can çekişerek öldü. Bir görevli bizi görünce silahını arkasına sakladı. Yetkililer hakkında şikayetçi olacağız” diye konuştu.  

Açıklamanın ardından hayvanseverler jandarma komutanlığına giderek suç duyurusunda bulundular. 

İznik Belediye Başkanı Ak Parti'li Osman Sargın ise olaydan haberi olmadığını belirterek, konuyu araştıracağını söyledi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR