Bursa'da leylek koşusu nefes kesti
Karacabey Belediyesi tarafından, Avrupa Leylek Köyleri ağına üye olan ve 'Leylek Dostu Köy' kimliğiyle anılan Eskikaraağaç Leylek Köyü'nde, 14. Uluslararası Leylek Festivali kapsamında gerçekleştirilen Leylek Koşusu renkli görüntülere sahne oldu
BURSA'DA SPOR , 05 Temmuz 2018 Perşembe, 08:14
Bursa'da leylek koşusu nefes kesti

GENİŞ KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Leylek Festivali kapsamında gerçekleştirilen Leylek Koşusu nefesleri kesen mücadelelere sahne oldu. Uluabat Gölü'nün eşsiz man-zarası eşliğinde, doğa ile iç içe, 15 kilometrelik patika parkurda gerçekleştirilen koşuya Türkiye'nin çeşitli yerlerinden 500 sporcu katılırken, düzenlenen yarış büyük bir heyecana sahne oldu. Yarışın her anı büyük bir mücadeleye sahne olurken, yarışmada dereceye giren sporcular ödüllerini, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın elinden teslim aldı. Genel erkekler kategorisinde Fetene Alemu birinci olurken, Aykut Taşdemir ikinci, Kefyalew Deja Burise de üçüncü oldu. Genel kadınlar kategorisinde Meryem Kılınç Gündoğan birinciliği elde ederken, Petrana Petkova ikinci, Tanya Dimitrova ise üçüncü oldu.
DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL

14. Uluslararası Leylek Koşusu'nda genel klasmanda, birincilere 500 TL, ikincilere 400 TL, üçüncülere 300 TL ve yaş kategorilerinde dereceye giren birincilere 200 TL, ikincilere 150 TL, üçüncülere 100 TL para ödülü ve kupalar verildi. Ödül töreni sonrasında bir açıklama yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 'sportif kent' hedefi doğrultusunda, spora ve sporcuya büyük önem verdiklerine vurgu yaptı. Karacabey 14. Uluslararası Leylek Koşusu'na gösterilen ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Özkan, "Eskikaraağaç Mahallesi'nde, Uluslararası Leylek Festivali heyecanı iki gün boyunca doyasıya yaşandı. Festivali önümüzdeki yıllarda çok daha geniş kapsamlı yapabilmek için şimdiden çalışmalara başladık" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR