Bursa'da Mengüşoğlu'na büyük ilgi
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Asımın Nesli Gençlik Buluşmalarının konuğu yazar, şair Metin Önal Mengüşoğlu oldu. Vahiy ve Sanat konulu söyleşide konuşan Mengüşoğlu "Tabiat muhteşem bir sanat eseridir" dedi.
BURSA , 19 Nisan 2019 Cuma, 17:35
Bursa'da Mengüşoğlu'na büyük ilgi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından, her ay periyodik olarak düzenlenen ve dördüncüsü yapılan 'Asım'ın Nesli Gençlik Buluşmaları'nın Nisan ayı konuğu Metin Önal Mengüşoğlu oldu. Mudanya Şehit Cüneyt Bursa İmam Hatip Lisesi, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda yapılan etkinliğe öğrenciler büyük ilgi gösterdi. "Mucize insanın uçması değil, kelebeğin uçmasıdır" diyen Mengüşoğlu, en büyük sanatkarın Allah olduğunu ifade ederken, "Her insanın parmak izi farklıdır. 8 milyardan farklı parmak izi var yeryüzünde. Her insanda bu farklı. Bu nasıl bir sanattır. Doğa'daki her şeyin farklı bir özelliği vardır. Tabiat ise muhteşem bir sanat eseridir" diye konuştu.

"Emeksiz hiçbir çaba Allah nazarında makbul değildir" diyen Mengüşoğlu, "Emeğiniz ve enerjinizi mutlaka ulvi ve kaliteli alanlarda kullanmaya çalışın. Akif gibi, Necip Fazıl gibi üstatların bizlere emanet ettiği şey, Cenab-ı Alah'ın içimize yüklediği sanatkarı keşfetmekten geçer. İçinizdeki o sanatkarı keşfedin" dedi.

Programın sonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Murat Demir ve Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal katılımlarından dolayı Mengüşoğlu'na teşekkür ederek çiçek verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR