Bursa'da metruk binalar yıkılıyor
Soğukkuyu Mahallesi'nde, 2 katlı metruk bina Osmangazi Belediyesi tarafından yıkıldı.
BURSA , 03 Nisan 2018 Salı, 16:46
Bursa'da metruk binalar yıkılıyor

Osmangazi Belediyesi, Soğukkuyu Mahallesi'nde güvenlik açısından tehlike arz eden ve madde bağımlılarının mesken tuttuğu 2 katlı metruk binayı yıktı.

Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, halkın can ve mal güvenliğini tehdit etmesi ve madde bağımlılarının mekanına dönüşmesi nedeniyle yoğun şikayetlere konu olan Soğukkuyu Mahallesi'nde 2 katlı bir binanın yıkımını gerçekleştirdi. Madde bağımlılarının mesken olarak tuttuğu metruk binanın yıkılması, mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Rahat bir nefes aldıklarını ifade eden mahalle sakinleri, Osmangazi Belediyesi'ne teşekkür etti.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçe sınırları içerisinde halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden, madde bağımlılarının meskeni haline dönüşen metruk binaları yıkmaya devam ettiklerini söyledi. 2017 yılı içerisinde 52 metruk binayı yıktıklarını belirten Başkan Dündar, "2018 yılında da metruk binaların yıkımını sürdürüyoruz. Belediye olarak, kent merkezini oluşturan ilçemiz genelinde, halkın can ve mal güvenliği açısından metruk binaların yol açtığı tehlikelerden kaynaklı yoğun şikayetler alıyoruz. Bu sorunun çözümü amacıyla da muhtarlarımız ve mahalle sakinlerinden gelen yıkım taleplerini değerlendirerek yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkımlarını gerçekleştiriyoruz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR