Bursa'da müteahhide akıl almaz tuzak
Bursa'da, daire satan bir müteahhidin aracının lastiğini patlatan zanlılar, takibe aldıkları bu kişinin yardım istemek için otomobilinden uzaklaşması üzerine aracın camını kırıp aldıkları 120 bin lira ile kaçtı
BURSA , 21 Ocak 2016 Perşembe, 16:09
Bursa'da müteahhide akıl almaz tuzak
Alınan bilgiye göre, müteahhitlik yapan Ömer Faruk Kaya, 16 HJ 260 plakalı otomobilini park ederek daire satışı için Osmangazi Tapu Müdürlüğüne gitti. Bu sırada bazı kişi ya da kişiler, Kaya'nın otomobilinin arka sağ lastiğini patlattı.

Tapudaki işlemini tamamladıktan sonra, satış bedeli olarak aldığı 120 bin lirayla aracına dönen Kaya, parayı bankaya yatırmak için yola çıktı. Ankara-Bursa kara yolunda lastiğin patladığını fark eden Kaya, aracını yol kenarında park edip, lastikçi aramak için uzaklaştı.Bu sırada Kaya'yı takip eden 4 kişi, aracın sağ ön camını kırarak koltukta duran ve içinde 120 bin liranın bulunduğu çantayı alarak kaçtı. Kısa süre sonra otomobilinin yanına dönen Kaya, içi para dolu çantanın yerinde olmadığını görünce, durumu polise bildirdi.

Polis ekipleri, parayı çalan kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Yola çıktıktan sonra Karayolları 14'üncü Bölge Müdürlüğü yakınlarında lastiğin patladığını fark ettim. Arabayı en yakın cebe park ettim. Çanta ön koltukta görünür şekilde duruyordu. 'Yakında bir lastikçi var mı?' diye sormak için araçtan uzaklaştım. İki dakika sonra geri geldim ve paranın çalındığını gördüm" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR