Bursa'da Naim Süleymanoğlu Kültür evi kapılarını açtı
Naim Süleymanoğlu Kültür Evi iftar etkinliği ile kapılarını açtı.
BURSA , 07 Haziran 2018 Perşembe, 14:54
Bursa'da Naim Süleymanoğlu Kültür evi kapılarını açtı

Mestanlı ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği'nin bu yılki geleneksel iftar yemeği merhum Naim Süleymanoğlu'nun adını taşıyan yeni Mestanlı Kültür Evi'nde gerçekleştirildi.

Ata Bulvarı üzerinde yapılan Mestanlı Kültür Evi, ilk etkinliğine evsahipliği yaptı. Mestanlı ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği'nin geleneksel iftar yemeğine dernek yönetim kurulu üyeleri ile aileleri, sivil toplum örgütleri başkanlari katıldı. Kuran'ı Kerim ve dualarla başlayan yemekte konuşan Dernek Başkanı Hasan Öztürk, Bursa'da oldukları kadar da kalplerinin Mestanlı'da attığını söyledi. Ramazan ayının tüm Türk ve islam alemine bereket ve huzurunu getirmesini dileyen Öztürk, Mestanlı ve köylerinde yaşayan 1250 aileye erzak yardımının bu yılda yapıldığını ve yine mübarek Kadir gecesi de Mestanlı'da 3000 aileye iftar vereceklerini de belirtti.

Mestanlı ve Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği'nin yeni binalarında gerçekleşen iftar yemeğine Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mihrimah Kocabıyık, CHP Milletvekili Adayı Prof.Dr.Yüksel Özkan ile İYİ Parti milletvekil Adayı Sami Bilge'de katıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR