Bursa'da nefes kesen operasyon
Bursa’da narkotik ve özel harekat polisleri şafak vakti uyuşturucu ticareti yapıldığı öne sürülen 30'u evi bastı.
BURSA , 31 Mayıs 2013 Cuma, 11:51
Bursa'da nefes kesen operasyon

Uyuşturucu tacirlerinin çocuk karyolasına sakladığı uyuşturucu haplarını ve içime hazır esrarları polisler buldu. Evlerin çatısındaki kulübeye saklanan satışa hazır uyuşturucuları ise narkotik köpeği Alfa buldu. Gözaltına alınan 6'sı kadın 3'ü çocuk 30 zanlı adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 aydır takip ettikleri torbacılara yönelik operasyona start verdi. Güneş doğmadan 20 ekip emniyetten yola çıktı. Özel harekat, narkotik ve çevik kuvvetten 240 polisin katıldığı operasyonda evlerin kapıları koç boynuzu ile kırılarak içeri girildi.

30 evde toplam 150 adet içime hazır esrar sigarası ile bir kilogram esrar ele geçirildi. Bir miktar uyuşturucu hapın yakalandığı operasyonda, zanlıların zula olarak kullandıkları yerler polisleri de şaşkına çevirdi. Bir zanlının, uyuşturucuları bebek karyolasının çekmecesine saklaması dikkat çekerken, narkotik köpeği Alfa da çatı katındaki kulübede saklanan bir miktar uyuşturucuyu bulmayı başardı.

Polis tarafından gözaltına alınan 3'ü çocuk 6'sı kadın 30 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından ‘Ticari amaçla uyuşturucu esrar maddesi bulundurmak ve ticaretini yapmak’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR