Bursa'da öğrenciler yaşlıları ziyaret etti
Yenişehir'de Kaymakamlık öncülüğünde, Yenişehir Belediyesi, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yenişehir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü koordinesinde 'Yaşlı ve kimsesiz insanlara yardım ve gönül alma'projesi gerçekleştirildi.
BURSA , 12 Haziran 2018 Salı, 14:58
Bursa'da öğrenciler yaşlıları ziyaret etti

Yenişehir'deki anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ve Halk Eğitim Merkezi'nde öğrenim gören öğrenciler için Tamamlayıcı Eğitim Programı sosyal etkinlikler kapsamında, Yenişehir merkez ve kırsalında yaşayan yaşlılar ziyaret edildi, yaşlıların öğrencilerle birlikte zaman geçirmeleri sağlandı. Ayrıca, yaşlılara yalnız olmadıklarını hissettirmek, yardımlaşma-dayanışma duygusunu yaygınlaştırmak, yaşlıların sorunlarını dinleyerek, ihtiyaçlarını gidermek, öğrencilerin daha etkin ve kapsamlı çalışmalar yaparak, geleceğe yönelik gelişimlerindeki yaşlıların rolü ve yardımseverlik alışkanlıklarının geliştirilmesi amaçlanlandı.

Yenişehir Kaymakamlığı'nın merkez ve kırsalda yaşayan 70 yaş ve üzeri vatandaşlara yönelik çalışmalar neticesinde 1333 yaşlı vatandaş tespit edildi, yaşlıların yaş grubu, sağlık durumları, sosyo-ekonomik durumları incelendi. Proje kapsamında; İlçe yürütme kurulu ve proje ekipleri tarafından belirlenen 80 yaş ve üzeri yaşlı ve kimsesiz insanlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sosyal çalışmacıları ve okul ekipleri tarafından belli program aralığında ziyaret edildi. Toplam, 80 yaş ve üzeri 436 yaşlı ve kimsesiz insan ziyaret edilerek, genel durumları hakkında detaylı tespit formu dolduruldu, bilgiler alındı. Ayrıca kaymakamlık tarafından yaşlıların ihtiyaç, istek, sorun ve memnuniyet durumlarına yönelik analizler ve sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapılmaya başlandı.

Ziyaretlerde Yenişehir Yeşilkent Servisciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ve Yenişehir Belediyesi Zabıta ekiplerinden ulaşım anlamında destek sağlandı. Projenin finali, 13 Haziran Çarşamba akşamı yapılacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR