Bursa'da Orman Müdürlüğü'nde eski saymandan vurgun!
Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde Orman İşletme Müdürlüğü'nden kısa bir süre önce emekli olan sayman zimmetine para geçirdiği iddiasıyla tutuklandı. İnegöl dışına çıkış yasağı konulan memur, iddiaya göre Abhazya’ya kaçmak isterken, Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde yakalandı. 
BURSA , 22 Haziran 2016 Çarşamba, 12:34
Bursa'da Orman Müdürlüğü'nde eski saymandan vurgun!
Yaklaşık 15 yıldan beri İnegöl Orman İşletme Müdürlüğü'nde sayman olarak görev yapan 58 yaşındaki V.S., hakkında iddiaya göre evrakta sahtecilik ve paravan şirket kurarak zimmetine para geçirme suçlarından soruşturma açıldı. İnegöl Orman İşletme Müdürlüğüne gelen Bakanlık Müfettişleri, müdürlüğün geriye dönük 20 yıllık hesaplarını incelemeye aldı. Müfettişlerin gelmesinin ardından sayman V.S., dilekçe vererek emekliye ayrıldı.

İNEGÖL’DEN ÇIKIŞ YASAĞI GELDİ

15 yıl görev yaptığı İnegöl Orman İşletme Müdürlüğünden emekli olan V.S. hakkında, müfettiş incelemeleri bitene kadar İnegöl dışına çıkış yasağı geldi. İddiaya göre, yapılan incelemelerde sayman V.S.’nin görev süresi içerisinde evrakta sahtecilik ve bazı iş adamları ile paravan şirket kurarak zimmetine 4.5-5 milyon lira geçirdiği öne sürüldü.

ŞEBİNKARAHİSAR’DA YAKALANDI

Müfettiş incelemelerinin tamamlanmasının ardından İnegöl dışına çıkış yasağı bulunan V.S. hakkında yakalama kararı çıkarılırken, V.S.’nin ticari taksi ile Abhazya’ya gitmek için İnegöl’den ayrıldığı belirlendi. Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde yapılan kontroller sırasında gözaltına alınan V.S. cezaevine gönderildi.

MÜDÜRLERE SORUŞTURMA

Öte yandan, 2001 yılından beri İnegöl Orman İşletme Müdürlüğü'nde görev yapan müdürler hakkında da konuyla ilgili soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR