Bursa'da örnek satranççılar
Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği'nde 3 şampiyonluk, 2 ikincilik ve 1 üçüncülük kazanan Emine Örnek Okulları Satranç Takımı sporcuları turnuvaya damgasını vurdu. Dereceye girenlere madalyalarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar verdi.
BURSA'DA SPOR , 21 Ekim 2017 Cumartesi, 07:52
Bursa'da örnek satranççılar

Ertuğrul Sağlam Tesisleri'ndeki organizasyon nefesleri kesti.

ÇEKİŞMELİ MAÇLAR

Türkiye Satranç Federasyonu Bursa İl Temsilciliği tarafından Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği Satranç Turnuvası düzenlendi. Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen organizasyona Bursa genelinden toplam 194 sporcu katıldı. 10-18 yaş grupları arasındaki karşılaşmalara Emine Örnek Okulları damgasını vurdu. Emine Örnek Okulları yarışmacıları turnuvayı 3 birincilik, 2 ikincilik ve 1 üçüncülük ile en başarılı takım olarak tamamladı. 2 gün boyunca birbirinden çekişmeli karşılaşmalara sahne olan maçlar sonucunda dereceye giren sporculara madalyalarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar takdim etti.

ÜSTÜN PERFORMANS

Turnuvada Emine Örnek Okulları Satranç Takımı üstün performans sergileyerek adından söz ettirdi. Emine Örnekli satranççılardan Bayram Gürbüz bütün rakiplerini yenerek 18 yaş erkekler kategorisinde 1. olurken, 14 yaşta ise Yağız Gallevci başarılı performansıyla şampiyonluğu elde etti. 11 yaş kızlar kategorisinde ise Ece Vanlıoğlu şampiyon oldu. 10 yaş karşılaşmalarında Ediz Gürel ikinciliği elde ederken 13 yaş kategorisinde de Altuğ Bozkaya üçüncü olarak turnuvaya damga vurdu. Kendi yaş gruplarında dereceye giren yarışma-cılar ocak ayında düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası'na da katılmaya hak kazandılar.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR