Bursa'da paranın geçmediği mağaza
Bursa'nın Gemlik ilçesinde "sevgi mağazası" ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor. Gemlik Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren "sevgi mağazası", ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımlarını sürdürüyor.
BURSA , 01 Şubat 2018 Perşembe, 18:16
Bursa'da paranın geçmediği mağaza

Kullanılmayan ikinci el giysi ve ev eşyalarının ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak verildiği mağazadan her ay ortalama 500 kişi yararlanıyor. Yeni çarşı içinde 5 yıldır hizmet veren sevgi mağazası, kullanılabilir durumdaki ikinci el giysi ve ev eşyalarını ihtiyaç sahipleri ile buluşturuyor.

Hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arası açık olan mağazada para kullanılmıyor. Evlerimizdeki işe yarar durumda olup kullanılmayan eşyaları ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturan mağazadan faydalanmak isteyenlerden kimlik bilgileri dışında herhangi bir şey istenmiyor.

"Belediyecilik sadece bir şehrin cadde, sokak ve imar işleriyle ilgilenmek değildir" diyen Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Şehrin çehresinin mükemmelliği kadar, o şehirde yaşayan insanların sosyal açıdan huzurlu ve mutlu olmaları da bizim sorumluluğumuzun bir parçasıdır" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR