Bursa'da raylı ulaşıma otobüs çözümü
Türkiye’nin birçok kentinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle Bursaray ve tramvay seferleri dururken, ulaşımda sorun yaşanmaması için raylı sistem güzergahı körüklü otobüslerle desteklendi.
BURSA , 31 Mart 2015 Salı, 15:40
Bursa'da raylı ulaşıma otobüs çözümü
Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) tarafından yapılan açıklamada, elektrik nakil hatlarında saat 10.36’da yaşanan sorun nedeniyle bir çok ile elektrik verilemediği belirtilirken, kesintiden Bursa da nasibini aldı.

Kesinti sırasında aktif haldeki 21 Bursaray seferinde ulaşım durdu. Şans eseri sadece 5 seferde vagonlar kesintiye istasyon aralarında yakalanırken, diğer vagonların hepsi kesinti sırasında istasyonlarda bulunuyordu.

Elektrik kesintisinin ardından ilk 15 dakika içinde tüm Bursaray yolcuları emniyetli bir şekilde tahliye edilirken, Üniversite-Kestel, Emek-Kestel ve bu hatların tersi istikametinde 9 hat oluşturup bu hatlar körüklü otobüslerle destekledi.

Ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmaması için elektrikler gelinceye kadar körüklü otobüslerin Bursaray güzergahında yolcu taşımaya devam edeceği belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR