Bursa'da sahte savcı dolandırıcılığı polise pes dedirtti
Bursa’da bir kişi, savcı zannettiği şüphelinin hesabına 4 bin lira para göndererek dolandırıldı. Hemen hemen her gün yaşanan benzer dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek için denemedik yolu bırakmayan polis, vatandaşları dikkatli olmaları hususunda bir kez daha uyardı.
BURSA , 18 Haziran 2014 Çarşamba, 12:18
Bursa'da sahte savcı dolandırıcılığı polise pes dedirtti

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Nilüfer ilçesi Minareliçavuş Mahallesi’nde meydana geldi. 46 yaşındaki H.Ç. çalan telefonunu açtığında kendini savcı olarak tanıtan kişinin söyledikleri karşısında şoke oldu. Sözde savcı, H.Ç.’nin yasadışı terör örgütü ile bağlantısının belirlendiğini şüphelilerin yakalanması için acilen para göndermesi gerektiğini söyledi. Sahte savcının hesabına 4 bin lira para yatıran H.Ç., bir süre sonra dolandırıldığını anlayınca polise başvurdu.

Ekipler olayla alakalı soruşturma başlattı. Hemen hemen her gün yaşanan benzer dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek için elden broşür dağıtıp, ATM önlerine uyarılar asan polis, hiçbir kamu görevlisinin bir soruşturma için para istemesinin söz konusu olmadığını tekrarladı. Vatandaşları dikkatli olmasını isteyen polis yetkilileri, dolandırıcıların oyununa gelinmemesini, benzer durumların hemen 155 polis imdat telefonuna bildirilmesini istedi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR