Bursa'da sedye ile taşındı oyunu böyle kullandı
Bursa'da yürüme güçlüğü çeken 93 yaşındaki Ahmet Şimşek, evinden ambulansla alınarak sedye ile oy kullanacağı okula götürüldü.
BURSA , 24 Haziran 2018 Pazar, 11:14
Bursa'da sedye ile taşındı oyunu böyle kullandı

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve milletvekili seçiminde Bursa'da 2 milyon 147 bin 725 kişi bugün sandık başına gidiyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi, sabah saat 08.00 itibariyle oy kullanımına başlanılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde engelliler ile hasta vatandaşları da unutmayarak, sandıklara daha rahat ulaşabilmeleri için tüm imkanlarını seferber etti. Seçimlerde tekerlekli sandalye kullanan bireylere ücretsiz ulaşım imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, 2 adet lift sistemli rampalı engelli aracı ile 17 kişilik katlanabilir tekerlekli sandalyelerin de taşınabildiği 1 adet minibüsü seçimler için hazırladı. Ayrıca Evde Bakım Hizmetleri'ne bağlı olarak çalışan 10 adet ambulans ise seçimler için hazırda tutuluyor.

Osmangazi'ye bağlı Yunuseli Mahallesi'nde ikamet eden 93 yaşındaki Ahmet Şimşek ve eşi 72 yaşındaki Gülsüm Şimşek'i evinden alan ekipler, oy kullanacağı Şahin Yılmaz İlkokulu'na getirildi. Kabine girerek oy kullanma işlemini gerçekleştiren yaşlı çift, belediyenin bu hizmetinden dolayı teşekkür ederek, seçim sonuçlarının ülkeye hayırlı olmasını dilediler.

Sedye ile taşındı, oyunu böyle kullandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı seçimlerde oy kullanmaya gidemeyecek olan hastalar için özel bir bir oluşturdu. Daire başkanlığı telefon açılması halinde 10 ambulans 3 engelli aracı 10 binek aracı ve bir minibüs ile bu kişileri sürücü ve sağlık görevlileri kontrollerinde evlerinden alıp oy kullanacakları sanığa getirdiler. Oy kullanımının ardından ise evlerine teslim ettiler. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Merkez Osmangazi İlçesi Çiftehavuzlar Mahallesi'nde oturan sağlık problemleri nedeniyle yürümekte zorluk çeken görme engelli 76 yaşındaki Cevriye Azman'ı evinden aldı. Sedyeye konulan Azman yakınlarının da yardımı ile ambulansa taşınıp oy kullanacağı Remzi Zümrüt İlkokulu'na götürüldü. Burada kurulan 3090 numaralı sandıkta oğlu Ahmet Azman'ın yardımı ile oyunu kullanan yaşlı kadın daha sonra sağlık görevlileri tarafından evine bırakıldı. Aldığı bu hizmetten çok mutlu olduğunu söyleyen Cevriye Azman görevlilere teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık işleri Daire Başkanlığı gün içersinde 200'e yakın hastayı bu şekilde oy kullandıracaklarını söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR