Bursa'da sınıfta dehşet! Kadın veli öğretmeni bıçakladı
Bursa'da ilkokulda öğretmen, kadın öğrenci velisi tarafından sınıfta bıçaklandı.
BURSA , 22 Eylül 2017 Cuma, 09:35
Bursa'da sınıfta dehşet! Kadın veli öğretmeni bıçakladı

Edinilen bilgiye göre olay, Yıldırım ilçesi Namazgah Mahallesi'ndeki İhsan Dikmen İlköğretim Okulu'nda yaşandı.

İddiaya göre 4. sınıf öğretmeni T. D. (36), daha önce tartıştığı öğrenci velisi Necla K. tarafından sınıfta öğrencilerin gözü önünde bacağından ve sırtından bıçaklandı.

Öğretmen ve diğer veliler tarafından etkisiz hale getirilen Necla K. ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edildi. Yaralı öğretmen 112 ambulansıyla Muradiye Devlet Hastanesine kaldırılırken, kadın veli ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Öte yandan, polis olayın yaşandığı sınıfta inceleme başlatırken sınıfta şok yaşayan öğrencilerin velileri de çocuklarını almak için okula akın etti. Birçok veli, eğitimin devam etmesine rağmen çocuklarını alarak evlerine döndü.

ŞİDDETE KINAMA

Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğulu olay sonrası okula giderek bigi aldı.

Basın mensuplarına açıklama yapan Türkoğlu, "Bu okulda daha önceden benzer olaylar yaşandı. Bursa'da okullarımızın güvenliği ne yazık ki çocuklarımıza emanet. Okullarda resmi güvenlik görevlisi olmadığı müddetçe şiddetin önüne geçilemeyecektir. Şöyleki; tekli öğretim yapan okullar için en az bir , ikili öğretim yapan okullar için en az iki güvenlik görevlisi hizmeti alımı yapılmalılıdır. Ayrıca öğretmene saldırı topyekün eğitime, bilime ve Türkiye'nin geleceğine yapılan saldırıdır. Şiddetli kınıyoruz. Uzun süredir belli mihraklarca kamu çalışanlarının itibasızlaştırılmasının bir sonucudur bu" dedi.

ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SERBEST

Kızının öğretmenini 2 yerinden bıçaklayarak yaralayan Necla K., polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkarılan Necla K., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR