Bursa'da sınıfta dehşeti yaşayan öğretmene öğrencilerinden büyük sürpriz
Bıçaklanan öğretmene öğrencilerinden şarkılı destek. Evinin önünde toplanan minik öğrencileri "Neler oluyor hayatta" şarkısını söyleyip balon uçurdu
BURSA , 27 Eylül 2017 Çarşamba, 14:30
Bursa'da sınıfta dehşeti yaşayan öğretmene öğrencilerinden büyük sürpriz

Bursa'da geçtiğimiz hafta bir öğrenci velisi tarafından bıçaklanan öğretmeni öğrencileri yalnız bırakmıyor. 15 günlük raporlu olduğu için eğitim verdiği okuldan uzak kalan öğretmene gece yarısı sürpriz yapan öğrencileri, evinin önünde toplanarak sevgi gösterisinde bulundu. Bursa'da geçtiğimiz hafta Cuma günü Namazgah Mahallesi'ndeki İhsan Dikmen İlköğretim Okulu'nda yaşanan olayda iddiaya göre, 4. sınıf öğretmeni Tolga Daştan (36) daha önce tartıştığı öğrenci velisi Necla K. tarafından çeşitli yerlerinden bıçaklandı. Öğretmen ve diğer veliler tarafından etkisiz hale getirilen Necla K., ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Necla K., çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Necla K.'nin serbest bırakılmasına öğrenci velileri tepki gösterirken, olaydan sonra 15 gün rapor alan ve tedavi sürecini evinde geçiren öğretmeni öğrencileri yalnız bırakmıyor. Dün gece öğretmenin evine sürpriz bir ziyarette bulunan İhsan Dikmen İlköğretim Okulu 4/A sınıfı öğrencileri, evin önünde "Neler oluyor hayatta" şarkısını söyledi.

"Neler oluyor hayatta, bir de şu rüya gerçek olsa olsa, sabah olup uyanınca, her şey yine aynı kalsa" diyerek bağıran çocuklar öğretmenlerinin balkona çıkması üzerine ellerindeki beyaz uçan balonları gökyüzüne bıraktı.

Duygulanan öğretmen öğrencilerine "Sizleri çok seviyorum, yanınıza geliyorum" diye seslendi. Öğrencilerinin yanına inerek onlarla kucaklaşan öğretmen bir süre görüştükten sonra evine döndü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR