Bursa'da Suuçtu- Tümbüldek Koşusu'na rekor katılım
Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde düzenlenen 6. Suuçtu - Tümbüldek Yol Koşusu rekor bir katılımla gerçekleştirildi. Atletizm sporunu geliştirmek ve Mustafakemalpaşa'nın tabiat güzelliklerini tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen geleneksel koşuya 167 atlet katıldı.
BURSA'DA SPOR , 21 Eylül 2017 Perşembe, 17:12
Bursa'da Suuçtu- Tümbüldek Koşusu'na rekor katılım

Türkiye'nin bir çok kentinden atletleri Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin ev sahipliğinde buluşturan koşu, bu yıl da nefes kesen rekabete sahne oldu. İki farklı mesafede yapılan 6.Suuçtu - Tümbüldek Yol Koşusu, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'ın startı ile Mustafakemalpaşa'nın turizm değeri olan Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı'ndan başladı. Suuçtu Şelalesi, Tümbüldek Kaplıcaları ve Adnan Menderes Meydanı arasındaki 23 kilometrelik güzergâhta, 15 ayrı yaş kategorisinde yapılan koşu renkli görüntülere sahne oldu. Sıcak havaya rağmen uzun parkurda keyifli bir madalya mücadelesinin verildiği yarışa katılan veteran atletler ve özel sporcular büyük alkış aldı.

MUSLU REKORA İMZA ATTI

Zorlu maratonda birincilik ipini, 1.09.57l'ik derecesiyle Gümüşhaneli atlet Ercan Muslu göğüsledi. Başarılı atlet bu sonuçla bir rekor kırarak yarışma tarihinde parkuru en kısa zamanda koşan atlet unvanını kazandı. Erkekler kategorisinin ikincisi 1.12.45 ile Mardin'den Ömer Alkanoğlu, üçüncüsü ise 1.15.06 ile Kütahya'dan Hamza Aydoğan oldu. Bayanlarda ise Kütahya'dan Sebahat Akpınar 1.21.22'lik derecesiyle birinciliğe ulaşırken, Tarsus'tan Nursel Karataş 1.21.38 ile ikinciliği, Ankara'dan Meryem Gündoğdu ise 1.29.48 ile üçüncülüğü elde etti.

MARKA ORGANİZASYON

6. Suuçtu - Tümbüldek Yol Koşusu'nda dereceye giren atletlere Adnan Menderes Meydanı'nda AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in de katıldığı törenle madalya ve ödülleri verildi. Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Suuçtu-Tümbüldek Koşusu'nun Mustafakemalpaşa için artık marka bir spor organizasyon olduğunu söyledi. Koşuya bu yıl rekor bir katılım sağlandığını belirten Başkan Kurtulan, " Tüm spor dallarının deyim yerindeyse atası atletizmdir. Her yaştan insana ulaşan bu spor dalı artık Mustafakemalpaşa için vazgeçilmez oldu. Bu güzel organizasyonla atletizm sporunu 6 yıldır doğa turizmi ile buluşturuyoruz. Suuçtu Şelalesi ve Tümbüldek Kaplıcaları'nı insanların yaşamına spor etkinlikleri ile kazandırmak amacındayız. Sporu seyreden değil yapan bir topluma ihtiyacımız var. Bunun içinde atletizm eğitimini çocukluktan aşılamalıyız. Koşu için gelen sporcular bu yıl da Mustafakemalpaşa'nın doğal güzelliklerini görme ve dostluk içinde yarışma fırsatı buldu. Yarışa katılan atletleri Mustafakemalpaşa'nın kültür elçileri olarak görüyoruz. Bu organizasyonun büyümesi yolundaki en büyük katma değer misafir atletlere aittir. Birlik içerisinde sporun, barış ve kardeşlik olduğunu gösteren tüm atletlere teşekkür ediyorum" dedi.

BAŞARILI ETKİNLİK

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de konuşmasında, Mustafakemalpaşa'nın son yıllarda değerlerini ön plana çıkaran başarılı etkinliklere imza attığını dile getirdi. Milletvekili Şahin, "Mustafakemalpaşa, yeşil ve suyun buluşma noktası. Böyle olunca turizm değerleri de farklı aktivitelerle tanıtılıyor. Bu koşuda her yıl başarılı bir organizasyonla ülkemizin birçok şehrinden gelen sporcuları misafir ediyor. Sporun turizmle buluştuğu bu etkinliğe ev sahipliği yapan Belediye Başkanımızı teşekkür ediyor, atletlerimizi kutluyorum" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR