Bursa'da tahliye sevinci
Bursa'da Balyoz davası sanıklarının tahliyesi Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri tarafından sevinçle karşılandı.
BURSA , 21 Haziran 2014 Cumartesi, 21:24
Bursa'da tahliye sevinci

Bursa'da Balyoz davası sanıklarının tahliyesi Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri tarafından sevinçle karşılandı. ADD Bursa Şubesi Başkanı İdris Kalender, Türk ordusuna yapılan her tür kumpasın karşısında olacaklarını söyledi.

ADD Bursa Şubesi, Balyoz davasından tahliye olan komutanlar için Fomara Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. İstiklal Marşı'nı okuyan ve hapis yatan askeri personel için saygı duruşunda bulunan ADD mensupları, "Bayrak vatandır, vatan namustur" ve "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" gibi sloganlar attı.

Türk ordusuna yönelik her çeşit kumpasa göğüs germeye hazır olduklarını belirten ADD Bursa Şubesi Başkanı İdris Kalender, "Türk ordusuna başta Balyoz olmak üzere sayısız operasyon yapıldı. Sahte deliller, düzmece belgelerle komutanlar haksız yere zindanlara atıldı. Teröristler tanık, komutanlar sanık yapıldı. Bu kumpaslar vicdansızca sürüdürüldü. Amaç Cumhuriyet'i yıkmak, vatanı bölmekti. Bütün bunları net bir biçimde gören bizler bu meydanlara çıktık ve vicdanımızın sesini dinledik. Komutanlarımıza sahip çıkmak için tam 90 haftadır buradayız. Mücadelemiz sonuç verdi. Dün nihayet bu kumpası çökerttik. Komutanlarımıza, 'Hoş geldin' diyoruz. Bundan böyle peygamber ocağı Türk ordusuna yapılan sabotajlara izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR