Bursa'da Temaşa-i Ramazan çoşkusu başladı
Birlik, beraberlik, yardımlaşma ve paylaşmanın simgesi 11 ayın sultanı ramazan ayı, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 'Temaşa-i Ramazan' programı ile Bursa’da daha da anlamlı ve eğlenceli bir atmosferde yaşanmaya başladı.
BURSA , 29 Haziran 2014 Pazar, 14:30
Bursa'da Temaşa-i Ramazan çoşkusu başladı

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından organize edilen Temaşa-i Ramazan programı, Merinos Park’ta başladı. Bursa Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan, Temaşa-i Ramazan 2014’ün ilk programında yaptığı konuşmada, "Yardımlaşma ve paylaşma duygularının arttığı Ramazan ayı, dostlukları ve kardeşliği de pekiştiriyor. Bursa’da Ramazan ayının tüm renkleriyle yaşanması için gereken çalışmaları gerçekleştirdik. Ramazan ayının kendine has kültürünü zenginleştirerek Bursa’da bu ayı daha da anlamlı yaşatmayı istedik" dedi.

Ramazan ayının ilk akşamında Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Merinos Park’ta toplanan vatandaşlara Ramazan ayı hakkında bilgiler verdi. Daha sonra da Bursa İl Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korosu, ilahi ve kasidelerden oluşan ‘Ramazan’a Merhaba’ konserini sundu. Vatandaşların ilgiyle izlediği konser, Merinos’ta huzurlu bir akşama imza attı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR