Bursa'da yarın bu yollara dikkat!
Bursa şehirlerarası ve şehir içi güzergahlarda trafik ve yol durumu hakkında Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi.
BURSA , 28 Ekim 2016 Cuma, 14:38
Bursa'da yarın bu yollara dikkat!
Bursa şehirlerarası ve şehir içi güzergahlarda trafik ve yol durumuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan açıklama şöyle;

“-Gebze-Orhangazi-Bursa otoyol inşaat yapım çalışmaları nedeniyle Bursa-Yalova yolunda bazı kesimlerde trafik servis yolundan kontrollü olarak sağlanmaktadır.

-Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’nce, İnegöl-Bozöyük ayrımı Domaniç yolunda sanat yapıları ve üst yapı çalışmaları yapdığından Oylat ayrımına kadar 6750 mt.’lik kesiminde trafik servis yolundan sağlanmaktadır.

-Bursa- Eskişehir D-200 karayolu İnegöl çıkışında Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’nce, Avarlar Köprülü Kavşağı yapım çalışmaları nedeniyle trafik servis yolundan sağlanmaktadır.

-Bursa-Orhaneli il yolu güzergahında yol genişletme çalışmaları nedeniyle trafik bölünmüş yolun diğer kesimden kontrollü olarak sağlanmaktadır.

-Osmangazi ilçesi Kükürtlü Mahallesi Kükürtlü Caddesi üzerinde Yol İşleri Şube Müdürlüğünce yapılacak çalışma nedeniyle trafik akışı alternatif güzergahlardan sağlanmaktadır.

-Küçükkumla Mahallesi iç yollarında alt yapı çalışması nedeni ile trafik akışı alternatif güzergahlardan sağlanmaktadır. (30.09.2016-28.10.2016)

-Osmangazi İlçesi Hüdavendigar Mahallesi Kanal Caddesi’nin Doburca Caddesi ile Esen Caddesi arasında kalan kısımda BUSKİ Genel Müdürlüğünce yapılan alt yapı çalışması nedeni ile trafik akışı alternatif güzergahlardan sağlanmaktadır.

-Yıldırım İlçesi Vatan Mahallesi Kısmet Caddesi üzerinde BUSKİ Genel Müdürlüğünce yapılan alt yapı çalışması nedeni ile trafik akışı karşı şeritten geliş gidiş olarak sağlanacaktır.

-Nilüfer ilçesi İhsaniye Hahallesi Kanuni Cadde üzerinde BUSKİ Genel Müdürlüğünce yapılan alt yapı çalışması nedeni ile trafik akışı alternatif güzergahlardan sağlanmaktadır.

SÜRÜCÜLERE HIZ UYARISI

Sürücülerimizin kent içi hız limitlerine uymaları ve kontrollü seyir etmeleri, çalışma yapılan güzergahlarda dikkatli ve duyarlı olunması, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları, bilgi levhaları ile gösterilmiş alternatif güzergahları tercih etmeleri gerekmektedir.”


CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Yarın ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ etkinlikleri kapsamında, Nilüfer İlçesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Acıbadem Hastanesi’nin önündeki kavşaktan başlayarak Mudanya Yolu istikametindeki sağ şeritten Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Hastane alanı kavşağına kadar Fener Alayı yürüyüşü ve kutlama töreni yapılacaktır. Yolun tek şeridi trafiğe kapatılacak ve trafik kontrollü olarak sağlanacaktır.


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR