Bursa'da yok artık dedirten olay...Arazisine kaldırım yapılınca o da bakın ne yaptı
Bursa’nın Gemlik ilçesinde bir vatandaş, tapulu arazisine kaldırım yaptığı iddia edilen belediyeye tepki göstermek için arazisinin etrafına bariyer çekerek kaldırımı yaya trafiğine kapattı.
BURSA , 15 Haziran 2014 Pazar, 12:42
Bursa'da yok artık dedirten olay...Arazisine kaldırım yapılınca o da bakın ne yaptı

Bursa’nın Gemlik ilçesi Kumla Mahallesi’nde Adnan Dalgıç isimli bir vatandaş, sahil şeridinin hemen yanında kendisine ait tapulu arsasına belediyenin kaldırım yapması sonucu arsasının etrafını bariyerlerle çevirerek kaldırımı yaya trafiğine kapattı. Kendi imkanları ile yaptığı bariyerle yolu kapatan Adnan Dalgıç bariyerlerin üzerine yazdığı “Gemlik Belediyesi ile aramızda çıkan ihtilaftan dolayı geçişiniz bir süre ertelenmiştir. Özür dileriz” notu ile vatandaşlardan özür dilemeyi de ihmal etmedi. Belediye yetkililerinin arsayı istimlak etmeden arsa üzerine kaldırım yaptığı ileri sürülürken, vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Yaz sezonunda Bursa’nın gözde tatil mekanlarından olan Kumla’da aniden karşılarına çıkan bariyerin üzerindeki notu okuyan vatandaşlar, “Bu sorun derhal çözülmeli, belediye ve arsa sahibi bir an önce anlaşma sağlamalı. Dışarıdan bakıldığında herkes haklı. Olan Kumla halkına ve tatilcilere oluyor” dedi.

“KENDİSİNE YER GÖSTERİLDİ”

Tapuda 32 metrekare görülen arsasına hiçbir başvuruda bulunulmadan kaldırım yapıldığı ileri sürülen Adnan Dalgıç'ın akrabası Kadir Toptan, “Gemlik Belediyesi Adnan Dalgıç’a başka bir yer vermediği için bu durumla karşı karşıyayız. Adnan Dalgıç da kadastroya giderek yerini çizdirdi ve bu şekilde kapattı. Kendisine yer verildi. Adnan Dalgıç yerini beğenmeyince bu yola başvurdu. İlk önce kaldırım tamamen yaya trafiğine kapalıydı. Daha sonra yayaların geçebileceği küçük bir yer bırakıldı. Bu meselenin bir an önce çözülmesi lazım” diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR