Bursa'da Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler için kurban kesildi
Bursa'nın Gürsu ilçesinde Suriye'nin Afrin şehrinde devam eden Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler için kurban kesildi.
BURSA , 02 Şubat 2018 Cuma, 13:47
Bursa'da Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler için kurban kesildi

Belediye öncülüğünde İlçe Jandarma Komutanlığı'nda Mehmetçikler için kurban kesildi. Törene Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, Belediye Başkanı Mustafa Işık, İlçe Jandarma Komutanı Gürsu İlçe Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Programda Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan askerler için dua edilerek, 14 koyun kesildi.

Ayrıca Afrin'e Gürsu'nun meşhur deveci armutlarından gönderildi. 1 kamyon dolusu armut dualarla Mehmetçiklere uğurlandı. Ayrıca bir otobüsle çok sayıda Gürsulu Hatay'a gitti. Programda konuşan Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas emeği geçenlere teşekkür etti.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Savaşlar bildiğiniz gibi sadece topla tüfekle, silahla olmuyor, aslında bunun bir ucu da manevi duygularla oluyor. Bu manevi duyguları en üst seviyeye çıkarabilmek için kardeşlerimiz burada güzel bir program hazırladılar. Emeği geçen, bilhassa muhtarlarıma ve Gürsu Trabzonlular Derneği'ne teşekkür ederim" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR