Bursa'daki dev ulaşım projesinde flaş karar
Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Meydanı ile Terminal arasında ihale ettiği 9,4 kilometrelik tramvay hattı projesi için yargıdan karar çıktı. Danıştay, ihaleyi kaybeden firmanın itirazı nedeniyle durdurulan projeye Ultra Teknoloji’nin devam etmesine karar verdi.
BURSA , 15 Haziran 2016 Çarşamba, 06:25
Bursa'daki dev ulaşım projesinde flaş karar
Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Meydanı ile Terminal arasında ihale ettiği 9,4 kilometrelik tramvay hattı projesi için Danıştay’dan karar çıktı. Danıştay, ihaleyi kaybeden firmanın itirazı nedeniyle durdurulan projeye Ultra Teknoloji’nin devam etmesi kararını verdi. 

Büyükşehir Belediyesi, 11 istasyonlu Kent Meydanı-Terminal T2 hattı projesini ihale etmiş, ihaleyi kazanan Ultra Teknoloji firması çalışmalara başlamıştı. Ancak ihaleyi kaybeden Öztimurlar firması itirazda bulunup Ankara’da idari dava açtı. İhaleyi kaybeden firmanın idari itirazlarının ardından Danıştay davayı görüştü. 

Bu sırada Büyükşehir Belediyesi de belirsizlik nedeniyle inşaatın durdurulmasını istedi. İhaleyi kazanan Ultra Teknoloji firması, Danıştay’dan gelen kararla birlikte bir an önce tramvay projesinin yapımına başlamak istiyor.(Rabia DENİZ'in ÖZEL HABERİ) 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR