Bursa'daki 'evlatlık' dramı! Bakanlık harekete geçti
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından, Bursa'da evlat edinmeyle ilgili haberlerdeki iddialara ilişkin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın talimatıyla idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.
BURSA , 13 Kasım 2017 Pazartesi, 09:20
Bursa'daki 'evlatlık' dramı! Bakanlık harekete geçti

Bakanlığın Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, bazı basın-yayın organlarında "Bursa'da evlat edinme"yle ilgili haberlerin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İddianın basına yansımasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'nın talimatlarıyla idari soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca, soruşturmaya yönelik olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı denetçiler ve uzman ekipler de titiz bir çalışma yürütmektedir."​

İLK BURSA HAKİMİYET DUYURMUŞTU

Geçtiğimiz hafta Bursa Hakimiyet Gazetesi'nin 'Bursa'da 'evlatlık' dramı' başlığıyla duyurduğu haberde, Bursa'da çocuğu olmayan aile 4 yıla kadar önce 11 aylık bebeği evlat edinmek istedi. Maddi imkanları yeterli olmadığı için koruyucu aile olmaları teklif edildi. O gün bugündür çocukla yaşayan aile, çocuğun başka bir aileye evlatlık olarak verilmesi karşısında adeta yıkıldı..

İşte Derya Demir'in o haberi... Okumak için tıklayınız...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR