Bursa'daki FETÖ davasında önemli gelişme!
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 15 Temmuz 2016 gecesi gözaltına alınan ilk isim olan, çantasında "sıkıyönetim atama listeleri" ve "yeni yapılanma" dokümanı ele geçirilen eski Bursa Jandarma Alay Komutanı Albay Yurdakul Akkuş ile 15 sanığın yargılanmasına devam edildi.
BURSA , 10 Temmuz 2018 Salı, 18:17
Bursa'daki FETÖ davasında önemli gelişme!

Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuksuz sanıklar H.H.Ç, A.Y. ve A.B. hazır bulundu. Eski Bursa Jandarma Alay Komutanı albay Akkuş ile eski rütbeli askerler Y.G., H.K., A.C., K.Ş. E.Y., M.Y., A.Ş. E. D., M.E., İ.Ç, ve D. D., duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Tutuksuz sanık B.D. ise duruşmaya gelmedi. Mahkeme heyeti, iddia makamından esas hakkındaki mütalaasını dinledi.
Geçen duruşmadaki mütalaasını yineleyen iddia makamı, tutuklu sanıklar Akkuş ile eski rütbeli askerler Y.G., H. K., A.Ç., K. Ş., E. Y., M.Y., A.Ş., E. D., M.E., İ. Ç. ve D. D'in "cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmalarını, sanıklara isnat edilen diğer suçların ise talep olunan cezanın mahiyeti dolayısıyla hükme bağlanmamasını talep etti. İddia makamı, tutuksuz sanıkların beraatlerine, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi.

Son savunmasını yapan Yurdakul Akkuş ise, kendisine iftira atıldığını öne sürerek, suçlamaları kabul etmeyip beraatini istedi. Mahkeme heyeti diğer sanıkların dinlenmesi için duruşmayı yarına erteledi.

İHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR