Bursa'daki kalaşnikoflu saldırı yargıda
Bursa'nın İnegöl ilçesinde, seyir halindeyken kalaşnikofla aracı taranan restoran sahibi Güray Efe'nin ölümüyle alakalı tutuklanan sanıklar hakim karşısına çıktı.
BURSA , 21 Ocak 2016 Perşembe, 13:29
Bursa'daki kalaşnikoflu saldırı yargıda
Mahkeme, saldırıdan 10 ay sonra hayatını kaybeden Efe'nin ölüm raporunun beklenmesine karar verdi. Tutuklu sanıklar Emin M. ile Gökhan A, İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde tekrar hakim karşısına çıktı.

Sanıklardan Emin M, ilk duruşmada, “Arabanın içerisinde üçümüz Gökhan’ın kız arkadaşını beklemeye başladık. Bu arada Gökhan arkadan bir araba yaklaşıyor, içinde silahlı bir kişi var, çabuk arabayı çalıştır ve kaç diye seslendi. Ben arabayı çalıştırarak kaçmaya başladım. Işıkları geçtikten sonra bir anda silah sesleri duymaya başladım. Kafamı sağ tarafa çevirdiğimde mavi uzun bir araba bizimle birlikte ilerliyordu, arkada bulunan Gökhan da bu arabaya elindeki tüfekle ateş ediyordu. Yanımda oturan kişinin elinde herhangi bir silah görmedim, bu kişi ateş etmiyordu. Gökhan arka camı indirmiş yandaki mavi arabaya rastgele ateş ediyordu. Yandaki mavi araba ateş aldıktan sonra sağa sola yalpalamaya ve üzerime doğru gelmeye başlayınca, ben daha da gaza basıp oradan uzaklaştım. Bir ara sokağa girdik. Orada Gökhan aşağı indi, birkaç dakika sonra tekrar araca bindi. Bir köprünün altından geçip durduktan sonra sanık ile ismi bilinmeyen şahıs yürüyerek kaçtılar. Ben de korktum, arabayla tekrar Bursa’ya doğru kaçmaya başladım. Bu olay öncesinde saldırı yapılacağından haberim yoktu, zaten şikayetçileri tanımıyorum, sanık Gökhan’ın arkadaşı olan ve tanımadığım aracın önünde oturan kişinin eşkalini soruşturma aşamasında vermiştim. Ancak şu anda aradan zaman geçtiği için hatırlamıyorum. Gökhan bu kişiye hacı diye hitap ediyordu, ismiyle hiç kendisine hitap etmedi. Sanık Gökhan’ın ateş etmesinden önce bir silah sesi daha duydum, ancak karşı arabadan mı ateş edildi yoksa başka bir yerden mi ateş edildi bunu bilmiyorum. İsnat edilen suçlamayı kabul etmiyorum, beraatimi talep ediyorum. Soruşturma aşamasında bana baskı yapıldığı için yanımda bulunan kişinin de silahla ateş ettiğini söylemiştim, ancak biraz önce anlattığım gibi bu kişinin elinde silah yoktu, silahla ateş ederken görmedim” demişti.


Mahkeme heyeti, saldırıdan 10 ay sonra vefat eden Güray Efe’nin ölüm raporunun alınması için duruşma tarihini erteledi. İki sanığın tutukluluk halinin devamına, mahkemenin 17 Mart 2016 tarihine ertelenmesine karar verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR