Bursa'daki sandal faciasında flaş gelişme
Bursa’nın Gemlik İlçesi'ndeki Gemport Limanı yakınlarında kıyıya vuran 3 erkek cesedinden 2'sinin balık avlamak için kiraladıkları sandal alabora olan 23 yaşındaki Yaşar Başkal ile arkadaşları 46 yaşındaki Süleyman Demir'e ait olduğu belirlendi. Bulunan diğer cesedin kayıp 35 yaşındaki Abdullah Cenkçi’ye ait olmadığı anlaşılınca, yeniden arama çalışmalarına başlandı.
BURSA , 14 Kasım 2016 Pazartesi, 10:21
Bursa'daki sandal faciasında flaş gelişme
Gemlik Gemport Limanı yakınlarında çalışan işçiler, dün sabah kıyı yakınlarında denizde bir erkek cesedi görünce durumu Sahil Güvenlik ve polis ekiplerine bildirdi. Dalgıçlar bu ceset çıkarıldıktan sonra bölgede 2 erkek cesedi daha ve parçalanmış sandal bulundu.

Cumhuriyet savcısının incelemesi ardından cesetler Gemlik Devlet Hastanesi morguna konulurken Emniyet Müdürlüğü ekipleri araştırma başlattı. 

Soruşturma sonucu cesetlerin, önceki akşam Gemlik İskelesi’nden avlanmak için sandal kiralayan Yaşar Başkal ile arkadaşları Süleyman Demir ve Abdullah Cenkçi’ye ait olabileceği belirtildi. 

Hastaneye çağrılan aileler, Yaşar Başkal ile Süleyman Demir'i teşhis ederken, diğer cesetin Abdullah Cenkçi’ye ait olmadığ anlaşıldı. Bu gelişme üzerine Sahil Güvenlik ve polis ekipleri diğer cesetlerin bulunduğu Gemport Limanı yakınlarında Abdullah Cenkçi'nin cesedini aramaya başlarken, bulunan 3'üncü cesedin de kime ait olduğu araştırılıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR