Bursa'daki vahşi cinayete 26 yıl hapis
Bursa'nın Mudanya ilçesinde bir gece kulübünde kendisini, "Damsız girilmez" diye uyaran korumayı başından vurarak öldürdüğü iddia edilen sanık, toplam 26 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
BURSA , 30 Nisan 2013 Salı, 10:17
Bursa'daki vahşi cinayete 26 yıl hapis

2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "adam öldürmek" suçundan müebbet hapsi istenen T.G. (33), son defa hakim karşısına çıktı. Olaya karıştığı iddiasıyla hakkında dava açılan diğer tutuksuz sanık E.Ö. (25) ise karar duruşmasına katılmadı.

Geçen yıl temmuz ayında eğlenmek için gittiği gece kulübüne yalnız girmeye kalkıştığı için tartıştığı koruma görevlisi Gökhan Özdoğan'ı (30) tabancayla başından vurarak öldürmekle suçlanan sanık T.G., son sözünde 3 sayfalık dilekçe vererek duyduğu pişmanlığı dile getirdi.Duruşmaya müşteki olarak katılan maktulün annesi N.Ö. ve babası B.Ö. ise sanığa en ağır cezanın verilmesini istedi.

Kısa bir aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık T.G.'yi "adam öldürmek" suçundan önce müebbet hapis cezasına çarptırdı. Ardından duruşmadaki iyi hali sebebiyle cezası 25 yıla indirilen sanığa mahkeme ayrıca "6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçundan 1 yıl 3 ay daha hapis cezası verdi.
Bu arada mahkeme, olayın ardından tutuklanıp ilk duruşmada tahliye edilen tutuksuz sanık E.Ö.'nün ise beraatine karar verdi.
Kararın ardından yaşanan gerginlik polisin müdahalesiyle engellendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR